Ventouris
5 ndryshimet që duhet të bëni për një marrëdhënie të lumtur   
Marrëdhëniet në çift janë të vështira dhe shpesh duken të pamundura.
Nga ikub.al 04 Jan
 
0
0
Ato nuk janë gjithmonë të lumtura në 365 ditë të vitit. Diskutimet dhe mërzitjet do të jenë gjithmonë pjesë e  marrëdhënies në çift, por kjo nuk do të thotë se ju nuk mund të jeni të lumtur. 
 
Ndryshoni disa gjëra thelbësore në lidhjen tuaj dhe shumë shpejt do të vini re se marrëdhënia me partnerin do të forcohet dhe se do ti shikoni gjërat nga një tjetër perspektivë.
 
1-Boll e fajësuar dhe kritikuat njeri-tjetrin.
 
Mundohuni të gjeni një zgjidhje dhe një rrugë paqësore lidhur me problemet që keni. Fajësimi apo kritikat nuk do ti japin zgjidhje problemeve, por thjeshtë do të acarojnë marrëdhënien tuaj.
 
2-Dëgjoni më shumë njëri-tjetrin.
 
Çifti duhet të dëgjojë më shumë njëri-tjetrin dhe të vlerësojnë e mbështesin mendimin e tyre. Nuk duhet të kundërshtojnë për çdo gjë. Filloi  të bëheni më tolerantë.
 
3-Udhëtoni më shumë së bashku.
 
Dilni, shkoni në kinema, hani darkë romantik jashtë, udhëtoni etj. Kjo do e bëjë lidhjen tuaj më të fortë, më interesante dhe më pak stresuese.
 
4-Mos u mundoni të ndryshoni veten.
 
Kjo gjë nuk ka për tu arritur dhe në fund të gjitha punës tuaj do të ndiheni më i lodhur, më i stresuar dhe nuk do të keni më dëshirë për të luftuar për tjetrin. Partnerët duhet ta pranojnë njëri-tjetrin ashtu siç janë.
 
5-Lidhja juaj duhet të jetë prioritare.
 
Asnjë nga partnerët nuk duhet të vë përpara lidhjes profesionin apo miqësinë. Lidhja ka nevojë çdo ditë për dashuri, kohë dhe përkushtim.
loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Pak rëndësi ka nëse keni stil, reputacion apo para, nëse nuk...
RECETA E DITES

Pilaf me perime
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: CIFTI LIDHJA LUMTURIA MARREDHENIA NDRYSHIMET
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1701040063


Digitalb


UnionBank