Ventouris
6 tendenca për një look street style   
Qyteti është vendi ku lind moda street style nga me te çuditshmet. Rrugët e metropoleve evropiane dhe jo vetëm bëhen gjithmonë e me shume pasarela e te gjithëve, ku çdo kush mund te marre pjese ne fashion show qe zhvillohet përditë.
Nga ikub.al 06 Jan
 
0
0

Qyteti është vendi ku lind moda street style nga me te çuditshmet. Rrugët e metropoleve evropiane dhe jo vetëm bëhen gjithmonë e me shume pasarela e te gjithëve, ku çdo kush mund te marre pjese ne fashion show qe zhvillohet përditë. Veshjet me te bukura vijnë gjithmonë nga rruga dhe jo nga pasarelat e vërteta. Por cilat janë tendencat e këtij viti qe krijojnë një look prefekt street style?

1. Këmisha me kuadrate

Këmisha me kuadrate do te jete ne trend edhe për 2017, me stampa tartan mbetet përsëri një must have. Qe nga viti i shkuar këmisha me kuadrate, kuq e zi, bardhe e zi apo dhe ne ngjyra te tjera nuk mund te mungoje ne gardërobën e te gjitha fashion addicted, ideale për tu veshur me sneakers.

2. Streçet prej lëkure

Siç mund ta dini streçet nuk janë pantallona por ato prej lëkure janë ne trend. Ideale për ti veshur me një bluze te leshte. Mund te vishen edhe gjate ditës për një shëtitje neper rrugët e qytetit.

3. Çanta Michael Kors

Një brand must i 2 viteve te fundit, Michael Kors është bere miku me i mire i femrave ne te gjithë boten janë pikërisht këto çanta.

4. Pelicja pa mëngë

E veshur shpesh me një xhup lëkure poshtë, këtë vit pelicet pa mëngë vishen si një aksesor sipër fustaneve apo veshjeve street style.

5. Pantallonat cropped pants

Jo vetëm me taka, pantallonat treçerekëshe bëhen street nëse vishen me sneakers dhe triko me stampa dhe ngjyra.

6. Çanta e shpinës

Kush do ta mendonte se çanta e shpinës do te ktheheshe ne mode? Prej lëkure, me percina, prej veluri apo me theke, çanta e shpinës është ideale për te lëvizur ne qytet.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Nëse sot lidhjet nuk zgjasin shume është sepse përballë çdo ...
RECETA E DITES

Mish derri pikant
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: LOOK STREET STYLE TENDENCA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1701060004


Digitalb


UnionBank