Si të dekoroni shtëpinë me kadife   
Kadifja ka bërë një rikthim të fuqishëm duke u përdorur në gjithçka. Këtu përfshihet edhe dekorimi i shtëpisë.
Nga ikub.al 06 Jan
 
0
0
Elemente prej kadife në shtëpi e bëjnë atë të duket me luksoze dhe moderne. Mësoni rregullat se si duhet ta përdorni kadifen në arredimin e shtëpisë.
1-Përdorni jastëkë, divane apo mbulesa prej kadife. Jastëkët dekorues apo mbulesat e krevatit, apo një divan ose një karrige prej kadifeje do ti jap shtëpisë një pamje dhe stil krejt tjetër. Zgjidhni ngjyrat si blu e errët, smerald, vishnje, gri ose rozë pastel pasi ato janë shumë në modë.
2-Zgjidhni ta përdorni ato në vende të caktuar. Këtu duhet të tregoheni të zgjuar, pasi kadifja nuk është e lehtë për tu mirëmbajtur dhe për këtë arsye zgjidhni ato dekore apo pjesë mobilje shtëpie që nuk janë në konsumim të përditshëm. Shmangni dhomën e gjumit, kuzhinën apo karriget e fëmijëve, pasi kadifja do të konsumohet shumë shpejtë. 
3-Zgjidhni të përdorni kadifen për muret. Mbuloni një faqe muri me kadife në formën e letrës murale dhe shtëpia do të duket magjike si nëpër filma.
4-Përdoreni atë tek perdet. Në këtë mënyrë shtëpia do të duket më madhështore dhe plot stil. Perdet kadife do të duken shumë luksoze dhe të sofistikuara.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Me mire te të lëndojnë me te vërteta sesa te të lumturojnë m...
RECETA E DITES

Makarona në tavë me beshamel
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

A tregohem e dobët në këtë rast?

Shfleto artikuj te tjere per: ARREDIMI DEKORI KADIFE SHTEPIA
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1701060143
Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet