4 mënyra për të mos humbur qetësinë   
Ja disa mënyra te cilat ju ndihmojnë te mos humbisni qetësinë dhe te mbani nen kontroll veten, te jetoni ne paqe me veten dhe te tjetër do tu duket me e lehte dhe konstruktive.
Nga ikub.al 07 Jan
 
0
0
Ja disa mënyra te cilat ju ndihmojnë te mos humbisni qetësinë dhe te mbani nen kontroll veten, te jetoni ne paqe me veten dhe te tjetër do tu duket me e lehte dhe konstruktive.
 
1. Te shfryheni nuk bën mirë
Për shume vite kemi menduar se te shfryjmë nervat apo mërzitin duke humbur qetësinë ishte mënyra me e mire natyrale. Nëse për disa te shfryhen ju bën mire, disa studime mbi self-control thonë se te humbisni kontrollin e vetes tuaj nuk është aspak diçka e mire.
 
2. Mos humbisni qetësinë për te mirën e te gjithëve
Te humbisni qetësinë është shpesh burim i humbjes se vlerësimit për veten nga ana e te tjerëve dhe vetes. Kështu është me mire nëse mundoheni te tregoni çdo gjë menjëherë dhe ne mënyrën me te qete pa te bërtitura. Për me tepër kush arrin te mbaj qetësinë është me i vlerësuar nga te gjithë.
 
3. Te stërvitni self-control
Një mënyrë e mire për te stërvitur dhe për te mbajtur kontrollin është pikërisht te mësoni se vetëm mund te fitoni. Mos humbisni qetësi ose te paktën provoni ta bëni, ju bën te ndiheni njerëz me te mire.
 
4. Te mirat e qetësisë
Qetësia është virtyti i te fortëve dhe ne fakt te gjithë fitojnë nëse arrijnë te kontrollojnë veten.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Radika Resort
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
MAX LED WALL Durres
Bukuria
(A do ta shfrytëzonit atë për karrierë?)

FILXHANI SOT

Ndërkohë qe meshkujt tregojnë aventurat qe nuk i kane pasur ...
RECETA E DITES

Pilaf miks
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Mos u mashtroni nga njerëz të tillë


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
HUMBJA MENYRA QETESIA
1701070011

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Digitalb
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet