4 mënyra për të mos humbur qetësinë   
Ja disa mënyra te cilat ju ndihmojnë te mos humbisni qetësinë dhe te mbani nen kontroll veten, te jetoni ne paqe me veten dhe te tjetër do tu duket me e lehte dhe konstruktive.
Nga ikub.al 07 Jan
 
0
0
Ja disa mënyra te cilat ju ndihmojnë te mos humbisni qetësinë dhe te mbani nen kontroll veten, te jetoni ne paqe me veten dhe te tjetër do tu duket me e lehte dhe konstruktive.
 
1. Te shfryheni nuk bën mirë
Për shume vite kemi menduar se te shfryjmë nervat apo mërzitin duke humbur qetësinë ishte mënyra me e mire natyrale. Nëse për disa te shfryhen ju bën mire, disa studime mbi self-control thonë se te humbisni kontrollin e vetes tuaj nuk është aspak diçka e mire.
 
2. Mos humbisni qetësinë për te mirën e te gjithëve
Te humbisni qetësinë është shpesh burim i humbjes se vlerësimit për veten nga ana e te tjerëve dhe vetes. Kështu është me mire nëse mundoheni te tregoni çdo gjë menjëherë dhe ne mënyrën me te qete pa te bërtitura. Për me tepër kush arrin te mbaj qetësinë është me i vlerësuar nga te gjithë.
 
3. Te stërvitni self-control
Një mënyrë e mire për te stërvitur dhe për te mbajtur kontrollin është pikërisht te mësoni se vetëm mund te fitoni. Mos humbisni qetësi ose te paktën provoni ta bëni, ju bën te ndiheni njerëz me te mire.
 
4. Te mirat e qetësisë
Qetësia është virtyti i te fortëve dhe ne fakt te gjithë fitojnë nëse arrijnë te kontrollojnë veten.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Klinika Vera-Virhov
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ne jete duhet te keni gjithmonë shprese pasi çdo çast është ...
RECETA E DITES

Sallatë me karcof, karkaleca dhe asparagë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: HUMBJA MENYRA QETESIA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1701070011
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9