3 gjëra që duhet të dini përpara dietës detoksifikuese   
Lexoni këtë përpara se të filloni të bëni detoksifikimin e trupit.
Nga ikub.al 09 Jan
 
0
0
Ideja e detoksifikimit të trupit është shumë e mirë dhe tingëllon shumë bukur për veshin, mirëpo përpara se kjo të ndodh duhen pasur parasysh disa gjëra.
 
1-Një trup i shëndetshëm e kryen vetë detoksifikimin e trupit dhe pastrimin nga toksinat.
 
Dietat e detoksifikimit pretendojnë se ato largojnë metalet dhe pesticidet nga trupi. Mirëpo në trup këtë punë e kryen shumë mirë mëlçia. Prandaj nëse ushqeheni shëndetshëm dhe mbani mirë trupin tuaj, mëlçia do të punojë siç duhet duke larguar toksinat nga trupi. Kur ju e trajtoni mirë trupin, ai do t'ju përgjigjët pozitivisht.
 
2-Shumica e dietave detoksifikuese janë në ulëta në proteina.
 
Këto dieta ju bëjnë që të humbisni peshë përkohësisht, mirëpo ato nuk do ju japin proteinat e nevojshme për trupin dhe ruajtur strukturën e muskujve. Prandaj kur bini në peshë ju keni humbur masë muskulore dhe jo yndyrë.
 
3-Dietat detoksifikuese nxisin një mënyrë ushqimi jo të shëndetshëm.
 
Detoksifikimi nuk është çrregullim në ngrënie, por ajo ndikon që  një gjë e tillë të ndodhi. Ju nuk mund të hani për 10 ditë rresh vetëm lëng limoni, spec apo ujë. Trupi ka nevojë për të gjitha llojet e vitaminave të shëndetshme dhe që ato të konsumohen në mënyrë të kujdesshme pa u tepruar.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Klinika Vera-Virhov
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Vetëm ata qe shqetësohen për ju mund t'iu dëgjojnë edhe kur ...
RECETA E DITES

Pulë e marinuar me erëza
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DETOKSIFIKIMI DIETA KESHILLA SHENDETI
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1701090061
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9