Kur dhe pse eshte e nevojshme te riorganizojme menyren tone te te ushqyerit?   
Ju ftojme te lexoni me poshte per te kuptuar me shume...
Nga ikub.al 09 Jan
 
0
0

Termi "mbipeshe" nenkupton nje tejkalim te peshes, bazuar ne standartet e percaktuara nga Organizata Boterore e Shendetesise. Shpesh mbipesha eshte nje nga faktoret kryesore, nepermjet se ciles riskojme probleme te ndryshme shendetesore. 

 

Fale Testit te Intolerances Ushqimore ne ADN, ju mund te merrni keshillat me te mira mbi dieten qe duhet te ndiqni dhe menyren e te ushqyerit, duke perfituar:

  • renie te shendetshme ne peshe
  • nje stil me te mire jetese

Intoleranca ushqimore veshtireson tretjen e ushqimit, absorbimin e tij duke shkaktuar keshtu rritjen ne peshe dhe crregullime te tjera ne organizmin tuaj. 

Sot, nepermjet metodes inovative te analizave ne ADN ju mund te zbuloni cfaredolloj intolerance apo predispozite ndaj semundjeve metabolike, pa pasur nevoje te shpoheni nga gjiperat apo te shpenzoni pafund. 

Per informacione te metejshme, ju mund te konsultoheni me specialistet ne faqen: Intoleranca Ushqimore ne ADN

 

 

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
ebuy
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Bukuria tërheq syrin, por personaliteti prek zemrën.
RECETA E DITES

Kallamar të mbushur me ton
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: INTOLERANCA USHQIMORE
Postuar nga: ebazi
ikub #:
1701090159
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9