Qofte me salcë specash të kuq   
Receta e Dites
Nga ikub.al 09 Jan
 
0
0


Përbërësit

- 400 gr mish vici
- 1 veze
- 2 thelbi hurdha
- 1 qepe
- 2 speca te kuq
- 1/2 spec i verdhe
- 2 luge vaj ulliri
- 1.2 gote vere e bardhe
- 1 tufe majdanoz
- 2 gjethe dafine
- kripe
- piper i zi kokërr

Përgatitja

Lani dhe thani mire majdanozin dhe largojini gjethet dhe vëreni ne një ene druri me pas grini holle hurdhën dhe grini mishin e vicit ne mikser. Mblidhini te gjithë përbërësit se bashku ne një ene dhe shtoni vezën, rregulloni me kripe dhe aromatizoni me piper dhe përziejini te gjithë përbërësit se bashku. Formoni shume qofte te vogla dhe vendosini ne një ene për ti gatuar me avull duke u kujdesur qe qoftet mos prekin njëra tjetrën. Ne një ene shtoni pak ujë, verën dhe gjethet e dafinës. Vendosni qoftet dhe lërini për 15 minuta. Ndërkohë pritni ne feta te holla qepet dhe vërini ne një ene me pak vaj ulliri për tu skuqur, qëroni specat e kuq, pritini ne copa dhe largoni farat dhe me pas bashkojini me qepet dhe lërini ne zjarre për 15 minuta duke i përzier here pas here, kriposini dhe aromatizoni me piper. Hidheni përbërjen ne mikser dhe frulojini me pas vendosini përsëri ne zjarre. Shpërndani qoftet me salce ne pjata individuale dhe dekoroni me shirita speci te verdhe dhe me pas shërbejeni.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Me mire te të lëndojnë me te vërteta sesa te të lumturojnë m...
RECETA E DITES

Cheesecake me karota dhe karkaleca
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

A tregohem e dobët në këtë rast?

Shfleto artikuj te tjere per: GATIME QOFTE RECETA SPECA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1701090018
Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet