Ventouris
Si ti bëni lidhjet në distancë që të funksionojnë   
Puna në vende të ndryshme të botës bënë që disa lidhje të përjetohen në distancë.
Nga ikub.al 09 Jan
 
0
0
Lidhjet në distancë janë të vështira dhe shpesh torturuese për të dy partnerët. Megjithatë ja disa këshilla si ti bëni lidhjet në distancë që të funksionojnë.
 
1-Përdorni FaceTime në vend të telefonatave. Më mirë preferoni të flisni me partnerin në sy se sa telefonata normale, të cilat shpesh edhe mund të keqkuptohen. 
 
2-Përditësoni njëri-tjetrin me aktivitetet që kryeni gjatë ditës. Kjo do të bëjë që ju të ndiheni të lidhur dhe thuajse prezent në jetën e njëri-tjetrin sikur të ishin afër.
 
3-Vendsoni orare të qarta se kur mund të jeni të lirë për të komunikuar me njëri-tjetrin. Mundohuni që të zbatoni oraret e njëri-tjetrit në mënyrë që të mos e stresoni apo prishni punë partnerit.
 
4-Thuajin i gjithmonë njëri-tjetrit "mirëmëngjesi" dhe "natën e mirë". Kjo do ju bëjë të ndiheni edhe më afër njëri-tjetrit. Gjithashtu partnerët do të ndjejnë dashurinë tuaj duke menduar se ju flini dhe zgjoheni duke menduar për të.
 
5-Bëni një plan afatgjatë se kur do të bashkoheni për të jetuar së bashku. Pavarësisht se larg duhet të diskutoni për të ardhmen tuaj.
 
6-Tregohuni të ndershëm lidhur me atë që ndjeni. Lidhjet në distancë janë të lodhshme dhe shesh mund të përfundoni duke qarë. Mos kini frikë ti shprehni partnerin tuaj atë që ndjeni, pasi ka shumë mundësi që dhe ai të ndihet njësoj si ju.
loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Askush nuk i përket askujt. Njerëzit vijnë ne jetën tone atë...
RECETA E DITES

Ha mirë edhe ne kamping
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: CIFTI DASHURIA KESHILLA LIDHJET NE DISTANCE
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1701090048


Digitalb


UnionBank