Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Gabimet që nuk duhet të bëni kurrë përpara seksit
 
Shperndaje
ikub#: 1701100107
Gabimet janë njerëzore, por jo domosdoshmërish duhet të mësojmë nga gabimet tona, ndonjëherë është mirë të mësojmë dhe nga gabimet e të tjerëve. Nëse po pyesni veten, se për çfarë gabimesh e kemi fjalën, shtrati është përgjigja jonë.

Gabimet janë njerëzore, por jo domosdoshmërish duhet të mësojmë nga gabimet tona, ndonjëherë është mirë të mësojmë dhe nga gabimet e të tjerëve. Nëse po pyesni veten, se për çfarë gabimesh e kemi fjalën, shtrati është përgjigja jonë. Këto gabime mund të jenë fatale, ndaj bëni mirë të vazhdoni më tej. Më poshtë do të lexoni 5 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë përpara seksit.

1. Marrja e medikamenteve të caktuara
Antihistamines (ilaçet antialrgjike) thajnë membranat e mukozave sidomos membranat e organit gjenital femëror.

2. Mos hani ushqime pikante
Ushqime të ndryshme mund t’i japin një aromë karakteristike e vaginës së femrës, por që nuk mund të themi është e këndshme.

Ushqimet pikante mund të shkaktojnë gazra dhe fryrje.
3. Mos pini shumë lëngje
Një studim në Universitetin e Missouri-St. Louis ka dalë në përfundimin se 11 për qind e përdoruesve të alkoolit kishin probleme në arritjen e orgazmës: Meshkujt që pinë e kanë të vështirë të përjetojnë ereksione.

4. Mos u depiloni
Të depilohesh disa orë para seksit, është vendimi më i keq që mund të merrni. Jo vetëm që lëkura do t’ju irritohet, por folikulat e qimeve do të jenë të hapura dhe lehtësisht mund të infektoheni.

5. Mos përdorni ushqime gjatë marrëdhënies seksuale
Ushqimet e përdorura gjatë seksit, të tipit si çokollata apo mjalti mund të bëjnë një mjedis perfekt për lulëzimin e baktereve .


Loading...Marre nga living
Shfleto artikuj te tjere per: GABIME MESIME SEKSI


Godina e Teatrit Kombëtar


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved