Ventouris
Si të qëndroni të shëndetshëm në dimër   
Çaji me limon apo supa me pulë nuk janë gjithçka për tu mbrojtur nga gripi në dimër.
Nga ikub.al 10 Jan
 
0
0
Ndodh çdo sezon dimëror që të ftoheni, të merrni gripin apo të kolliteni. Ka disa mënyra praktike si të mbroheni gjatë dimrit në mënyrë që të qëndroni të shëndetshëm dhe të keni një sistem imunitar të fortë në çdo kohë.
 
1-Merrni suplemente me probiotikë.
 
Sigurohuni që nëse merrni probiotikë në dimër në mënyrë që të nxitet sistemi tretës dhe imuniteti. Kjo do të nxit aktivitetin e zorrëve dhe largimin e toksinave jashtë.
 
2-Ndërprisni konsumimin e sheqerit. 
 
Tani që festat mbaruan duhet të hiqni dorë nga ushqimi jo i mirë dhe me sheqer të lartë.
 
3-Konsumoni supë me lëng mishi. 
 
Kjo do të forcojë sistemin imunitar dhe do të furnizojë trupin me vitamina dhe minerale.
 
4-Bëni banjë të ngrohta.
 
Kjo do të relaksojë trupin dhe në të njëjtën kohë do të forcojë imunitetin.
 
5-Bëni joga.
 
Reduktimi i stresit është shumë i rëndësishëm në shmangien e gripit, pasi stresi dobëson sistemin imunitar. Gjithashtu ushtrimet bëjnë mirë për shëndetin.
 
6-Sterilizoni telefonin tuaj.
 
Ai është vatër i mijërave baktereve që përcillen më pas në trup. 
loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Ikub.al
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Mos u dashuroni me ata qe zgjedhin fjale te bukura, por me a...
RECETA E DITES

Gatuaj për një, për veten tënde
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: GRIPI IMUNITETI KESHILLA SHENDETI
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1701100099


Digitalb


UnionBank