Ventouris
Gjuha e trupit, shtrëngimi i duarve flet shumë për ju   
Kur i jepni dorën dikujt mos e bëni ne mënyrë sipërfaqësore por mendoni se cfare do te ndjeni. Kjo mund tu ndihmoje shume ne te ardhmen për te kuptuar me mire personat qe sapo keni njohur.
Nga ikub.al 11 Jan
 
0
0

Kur i jepni dorën dikujt mos e bëni ne mënyrë sipërfaqësore por mendoni se cfare do te ndjeni. Kjo mund tu ndihmoje shume ne te ardhmen për te kuptuar me mire personat qe sapo keni njohur.

Një shtrëngim duarsh energjik apo ne te kundërt i lehte mund te tregojnë qe nga momenti i pare për personin qe keni përballë. Gjuha e trupit shpesh flet shume për atë qe jeni dhe pikërisht për këtë është mire te mësoni te deshifroni disa gjeste ne mënyrë qe te keni një avantazh me shume ne krahasim me atë qe keni përballë.1. Shtrëngimi i dorës i forte dhe i lehte
Ka njerëz qe ju shtrëngojnë dorën me force, ky lloj shtrëngimi flet për një personalitet te vendosur, i mësuar për te komanduar apo shume aktiv. Ne te kundërt një shtrëngim dore i lehte flet për një personazh te ndrojtur dhe te pasigurt mbase dhe dembel.2. Shtrëngim duarsh refuzues
Kjo ndodh kur krahu i atij qe zgjat dorën qëndron i palëvizur duke ju ndaluar te afroheni. Është një ndjenje e pakëndshme duke ju bere te kuptoni se personi qe keni përballë dëshiron te mbaje distancën.3. Shtrëngim duarsh ne ikje dhe shtrëngim duarsh i lagësht
Kush ju jep dorën ne majën e gishtave apo bën një shtrëngim ne ikje tregon se nuk ka aspak besim ne vetvete dhe as tek ju. Nëse ju ndodh tu shtrëngojnë dorën dhe ajo është e djersitur mbase personi qe keni përballë kënaqësitë fizike dhe ato shpirtërore.

Po ju çfarë shtrëngim duarsh keni? Provoni te pyesni miqtë se çfarë ndjejnë kur ju i shtrëngoni dorën, përgjigja e tyre mund tu surprizoje.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Nëse sot lidhjet nuk zgjasin shume është sepse përballë çdo ...
RECETA E DITES

Tavë me patate, kërpudha dhe djathë dele
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DUART GJUHA TRUPI
Postuar nga: a.k
ikub #:
1701110077


Digitalb


UnionBank