Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Merluc në furrë
 
Shperndaje
ikub#: 1701110019
Receta e Dites

Përbërësit

- 600 gr fileto merluci
- 1 luge krem djathi
- 1 limon
- borzilok
- spec djegës
- vaj ulliri
- kripe

Përgatitja

Vendosni ne 4 letra alumini çdo filete merluci, rregulloni me kripe, pak spec djegës dhe vaj ulliri dhe përfundoni me kremin e djathit.

[I ngjashëm: Brokoli në tavë ]
Me pas lani limonin dhe priteni ne rrathë te holle dhe shpërndajini mbi filetat e peshkut bashke me disa gjethe borzilok te lara dhe te copëtuara. Mbyllni letrat e aluminit dhe vendosini ne një tave dhe futini ne furre te nxehte me 200'C për rreth 10 minuta. Pasi te ketë kaluar koha e gatimit, shërbejini filetat e merlucit bashke me letrën e aluminit dhe me përbërësit e tjerë.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FURRA GATIMI MERLUCI RECETA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved