Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Bej qe ushqimi te jete mjekimi yt!
 
Shperndaje
ikub#: 1701110037
Lexoni me poshte...
 
 
Menyra se si ne ushqehemi apo dhe ushqimet qe perdorim jane nje mjet i mire per te kuruar nje sere semundjesh...kardiovaskulare, gjinekologjike, ortopedike, endokrinologjike, gastroenterologjike etj etj...sepse ajo cka ne konsumojme nderhyn ne proceset jetesore te cdo qelize dhe eshte duke kuptuar se cfare na ben mire e cfare jo, qe ne mundemi te ndalojme dhe te sherojme problemin qe kemi. 
 
Testi i Intolerances Ushqimore, i bazuar ne ADN e secilit prej nesh eshte celesi qe mund t'ju jap perfeksionin ne regjimin tuaj ushqimor.
 
Per te gjitha femrat qe kane probleme gjinekologjike si: infertiliteti ne femrat mbipeshe, diabeti, mbipesha paslindjes, mbipesha ne cistet e vezoreve.
 
Per te gjithe femijet: duke filluar nga te porsalindurit, per te kuptuar se cfare toleron e cfare jo organizmi i tyre. 
 
Per te gjithe personat qe kane probleme gastroenterologjike si: tretja, fryrja e stomakut dhe barkut, diarrea, refluksi gastrit, aciditeti ne stomak, zhurma e zorreve, jashteqitja e shpeshte, kapslleku.
 
Per te gjithe personat qe kane probleme endokrinologjike: paciente qe vuajne nga hipertensioni, nivel i larte i kolesterolit, obeziteti, diabeti.
 
Per te gjithe personat qe kane probleme kardiovaskulare: per shkak te te qenurit mbipeshe.
 
Per te gjithe personat qe kane probleme onkologjike: dietat nepermjet testit te intolerances, ngadalesojne zhvillimin e tumorit si dhe mund ta stopojne ate. 
 
Per te gjithe personat qe kane probleme dermatologjike: intoleranca ndaj ushqimeve te ndryshme krijon probleme me lekuren, sidomos ne lekurat e ndjeshme. 
 
Per te gjithe personat qe kane probleme me alergjine: nga intoleranca ushqimore shkaktohen alergjite e lekures. Prej alergjive te lekures nuk krijohen intoleranca ushqimore. 
 
Per te gjithe personat qe kane probleme ortopedike, muskulare: mbipesha rendon problemet me artrozen. Fale testit te intolerances, pacienti kthehet ne peshen e duhur dhe e ka me te lehte per ta kuruar semundjen. 
 
Per te gjithe personat qe kane probleme estetike: duke ruajtur regjimin e duhur ushqimor, ju mund te rimodeloni trupin tuaj ne menyren me te shendetshme te mundshme
 
Te gjithe personat qe e mbajne trupin e tyre ne forme dhe qe ushtrojne palestren ne menyre te vazhdueshme, ky do te ishte nje test qe do ju sherbente per te ruajtur formen e mire te trupit te tyre. 
 
Nese secili prej jush, e gjen veten ne nje nga keto raste qe pershkruam me siper dhe ka nevoje per informacione me te detajuara, na shkruani ne Testi i Intolerances Ushqimore ne ADN dhe mjeket italiane do ju pergjigjen ne kohe reale.
 
 
 
 


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: TESTI I INTOLERANCA USHQIMORE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Living


Më të lexuarat


Cineplexx
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved