Si t'ju jepni flokëve volum vetëm për 3 minuta   
Ju ka ardhur ne maje te hundës me flokët e drejte dhe pa volum? Ja zgjidhja.
Nga ikub.al 11 Jan
 
0
0
Ju ka ardhur ne maje te hundës me flokët e drejte dhe pa volum? Fillimisht do ju duhet te zgjidhni modelin e duhur dhe me pas te bëni kujdesin e duhur. Modeli me i mire qe flokët te duken me te fryre është ai me shkallëzim ose ai me flokë te shkurtër mbrapa dhe me te gjata para. 
 
Megjithatë edhe nëse keni flokë te gjate dhe jo me modelet me lart mund t'ia arrini qëllimit me ane te një tharëseje dhe me një krehër. Tharja është tejet e rëndësishme kështu qe duhet te filloni nja rrënja e flokëve. Ne këtë mënyrë ato nuk do jene te ngatërruara dje do kenë volumin e kërkuar. Përdorni edhe një krehër dhe tërhiqini flokët lart ne mënyrë qe te ftohen disi. Është thelbësore qe fijet te thahen ne ane te kundërt me pozicionin qe qëndrojnë zakonisht.
 
Etapa e fundit është tharja e duhur edhe e gjatësisë dhe majave duke i shpupuritur disi me duar. Për me shume volum thajini ato duke e mbajtur kokën poshtë. Për ta fiksuar këtë volum hidhni pak llak dhe do dukeni për mrekulli. Për një ide akoma me te qarte shihni videon me poshtë.


 

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Me mire te të lëndojnë me te vërteta sesa te të lumturojnë m...
RECETA E DITES

Cheesecake me karota dhe karkaleca
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

A tregohem e dobët në këtë rast?

Shfleto artikuj te tjere per: FLOKET THARJA VOLUMI
Postuar nga: at.k
ikub #:
1701110086
Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet