Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
10 dhoma gjumi romantike nga të cilat mund të merrni frymëzim
 
Shperndaje
ikub#: 1701300032
Dhoma e gjumit është vendi me intim midis mureve te shtëpisë ku relaksoni trupin dhe shpirtin.

Dhoma e gjumit është vendi me intim midis mureve te shtëpisë ku relaksoni trupin dhe shpirtin. Zakonisht femrave ju pëlqen te kujdesen për detajet mbi te gjitha nëse behet fjale për një vend kaq personal. Cila është fjala kyç? Romatike! Tyl dhe dantelle, lule dhe zbukurime. Zbuloni si te bëni dhomën tuaj te gjumit romantike.

1. Një krevat ëndrrash

Një strukture përreth krevatit, mbulesa prej mëndafshi dhe perde te bardha. Jastëk te bute ne ngjyre pana, kosha dhe një bime ne ngjyre jeshile ne këmbët e krevatit.

2. Drite

Drita natyrale është një nder elementet me romantik. Nëse keni një dhome te ndriçuar aty vendosni dhomën tuaj te gjumit duke preferuar tonalitete te zbehta dhe materiale natyrale ne arredim.

3. Letra e murit

Tema e luleve dhe për me tepër ato ekzotike janë gjithmonë shume sensuale, perfekte për dhomën e gjumit. Nëse behet fjale për ngjyra te theksuara është mire te jene protagoniste ne këtë ambient.

4. Objekte ne dukje

Ne dhomën e gjumit është bukur te keni ne dukje disa objekte personale dhe intime. Nëse behet fjale për një libër, një ditar sekret apo një qiri aromatik mos harroni ti vendosni ne një vend qe te duken.

5.

Drita dhe lule

Një shirit me drita për te kornizuar kokën e krevatit dhe aroma e luleve te fushës është pikërisht ajo qe duhet për te arreduar dhomën e gjumit ne stilin romantik.

6. Tulla ne dukje

Te bardhat janë padyshim me shume romantike por ne përgjithësi muri me tulla ka një pamje twist vintage te mrekullueshëm.

7. Te flini ne një kopsht

Lini qe natyra te behet pjese e dhomës tuaj dhe tu fal ndjenjën e një gjumi ne kopsht. Nuk ka asgjë me romantike.

8. Diçka vintage

Koka e krevatit prej druri është një objekt arredimi qe flet për te shkuarën por qe i jep një pamje te bukur dhomës se gjumit.

9. Privatësi total white

Nëse nuk keni një krevat me kornize për te mbyllur perdet mund te synoni për një perde te cilën mund ta mbyllni ne këmbët e krevatit për te dhënë ndjenjën e intimitetit.

10.Stili gipsy

Pëlhura transparente te cilat lënë dritën te hyje, fantazi shumëngjyrëshe, bime dhe një atmosferë e mrekullueshme qe te bën me humor te mire qe ne mëngjes.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DHOMA GJUMI ROMANTIKE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved