Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ushtrime për të rritur një masë reçipetash: stërvitje të thjeshta në kushtet e shtëpisë
 
Shperndaje
ikub#: 1701300092
Doni të të zmadhoni gjoksin dhe të duket më i ngritur e më i fortë? Provoni ushtrimet për të forcuar pektoralet sugjeruar nga disa trajnerë profesionistë.
Mjaft më me proteza silikoni dhe reçipeta super të fryra! Këto ushtrime të thjeshta do t’ju ndihmojnë të rrisni gjoksin dhe ta keni më të ngritur, të tonifikuar e të fortë. 
 
Si është e mundur? Forconi pektoralet dhe muskujt e shpatullave, duke përmirësuar kështu edhe posturën. Një këshillë më shumë: pas dushit lageni trupin me ujë të ftohtë për të stimuluar mikrociklin dhe aplikoni një krem tonifikues për t’i mbajtur gjinjtë më elastikë. 
 
1. Stërvitje për gjoksin. Ushtrime të thjeshta me trup të lirë. Bonus: Ndihmon edhe në tonifikimin e krahëve.  Nuk është shumë i lodhshëm dhe është ideal për fillestarët.
 
2. Një ushtrim i thjeshtë për të rritur gjoksin në shtëpi. Ja disa ushtrime që mund t’i bëni gjithandej dhe pa shumë lodhje. Nuk është një aktivitet kardio, por përmirëson qarkullimin. 
 
3. Ushtrime për të rritur gjoksin nga Ask Cassey. Më shumë se ushtrime, këtu do të gjeni disa këshilla për të përmirësuar rutinën e stërvitjes...shumë të dobishme.
 
4. Këshilla për të rigjetur formën: rrisni masën e gjoksit me disa lëvizje të thjeshta. Një stërvitje e bazuar në ulje-ngritjen e peshave dhe që zhvillon pektoralet. Bonus: Ideale për të pasur një gjoks më të fortë.
 
5. Stërvitje për gjoksin dhe shpinën. Një objektiv i dyfishtë për një trajnim më intensiv. Shtoni disa minuta kardio, dhe këtu është një stërvitje e shkëlqyer, e lehtë , por e plotë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GJOKSI MASA RECIPETAT USHTRIME FIZIKE

Loading...

Godina e Teatrit Kombëtar


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved