Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Sardele në tavë me zaferano
 
Shperndaje
ikub#: 1702030014
Receta e Dites

Përbërësit

- 700 gr sardele
- 250 gr tul domate
- 1 qepe
- 1 bustin zaferano
- vaj ulliri
- vere e bardhe
- kripe, piper

Përgatitja

Pastroni mire sardelet duke larguar kokën, halat dhe me pas hapini si libër. Lajini dhe vërini ne një ene për te kulluar pasi ti keni lyer me kripe.

[I ngjashëm: Brokoli në tavë ]
Ndërkohë ne një ene e cila mund te futet edhe ne furre hidhni gjysme gote vaj dhe qepen te grire holle. Sapo te filloje te marre ngjyre te arte shtoni tulin e domateve, kriposini aromatizoni me piper dhe lërini ne zjarre për gjysme ore te mbuluar me kapak por duke i përzier here pas here. Shuajeni me një gote verë ku me pare te keni shkrire zaferanon dhe me pas lëreni me zjarre te larte për disa minuta. Me pas sistemoni sardelet brenda ne salce dhe me pas enën futeni ne furre me 200'C për 7-8 minuta.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI RECETA SARDELE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved