Plani i duhur i menaxhimit të parave për 40-vjeçarët   
Ja si duhet ti menaxhojnë siç duhet financat e tyre 40-vjeçarët.
Nga ikub.al 04 Shk
 
0
0
40-vjeçarët sigurisht që kanë krijuar kursimet e tyre në jetë. Mirëpo për çfarë duhet të fillojnë të mendojnë ato lidhur me kursimet që duhet të bëjnë në të ardhmen.
 
1-Çdo kursim duhet ta fusni në llogarinë tuaj bankare.
 
Filloni të paguani çdo gjë që nga faturat deri tek shpenzimet personale përmes kartave të kreditit. Kjo do të shmangë shpenzimet e kota si dhe do të ndihmojë të kurseni më shumë.
 
2-Kursimet tuaja duhen përqëndruar në planet afatgjata.
 
Nëse deri dje keni kursyer për pushimet verore, sot duhet të filloni të mendoni për plane më afatëgjata dhe të vendosni përparësitë se ku duhet investuar.
 
3-Duhet të filloni të mbyllni kreditë që keni me bankat.
 
Mund të keni marrë kredi më herët për çështje të ndryshme, por në moshën 40-vjeçare duhet filluar ti mbyllni ato kredi, pasi ajo do ju prish financat tuaj në të ardhmen.
 
4-Flisni me prindërit tuaj lidhur me kursimin dhe shpenzimin e parave.
 
Ato e kanë kaluar fazën tuaj dhe dinë të japin këshilla shumë të vlefshme se ku duhet të përqëndroheni në kursimin apo shpenzimin e parave.
 
5-Krijoni planet dhe kursimet për jetën kur të dilni në pension.
 
Kur të dilni në pension të ardhurat tuaja duhet të jenë të siguruara për çdo të papritur. Gjithashtu bëni një plan lidhur me jetësën tuaj se ku do të qëndroni kur të dilni në pension.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Yasmine
Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: 40 VJECARET FINANCAT MENAXHIMI PARATE PLANET
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1702040030
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9