Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Çfarë duhet të bëni që shtëpia të mbajë aromë të mirë
 
Shperndaje
ikub#: 1702060062
Ide të thjeshta dhe praktike.
Që shtëpia të mbajë aromë të mirë është një sfidë e vështirë. Ajo kërkon ajrosje të përditshme,  mos mbajtja e mbeturinave, pastrimi i rregull i saj, largimi i lagështisë etj.
 
Mirëpo ka raste që edhe pse këto rregulla të pastërtisë zbatohen me përpikmëri shtëpia nuk vjen dhe aq erë të mirë.
 
Ja disa mënyra si të bëni që shtëpia të mbajë gjithmonë aromë të mirë në çdo orë të ditës.
 
1-Qirinjtë aromatikë. Këto jo vetëm do të zbukurojnë shtëpinë, por edhe do të lëshojnë një aromë të këndshme në shtëpi. Vendosni sa më shumë të tilla në shtëpi dhe zgjidhni një aromë që ju pëlqen dhe qetëson.
 
2-Pastroni rregullisht tapetin. Tapeti apo moketi janë shkaktarët kryesorë të krijimit të erërave të këqija në shtëpi.  Pastrojeni atë rregullisht me vakum për të larguar çdo papastërti dhe erë të keqe.
 
3-Sapunë aromatikë. Kjo do të bëjë që tualeti juaj të mbajë një aromë fantastik sa herë që laheni. Gjithashtu ato mund të vendosen edhe në dollapët e rrobave.
4-Bëni vetë një aromë me vajrat esencialë.  Krijoni përzierje që ju pëlqejnë dhe sprucojeni nëpër shtëpi.
 
5-Mbani lule brenda në shtëpi. Ato jo vetëm do të pastrojnë ajrin, por edhe do ta aromatizojnë, Gjithashtu do të krijojnë edhe një dekor fantastik.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AROMA MENYRAT PASTRIMI SHTEPIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved