Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
3 përdorimet magjike të borzilokut në shëndet
 
Shperndaje
ikub#: 1702070143
Përfitimet e borzilokut në shëndet.
Borziloku është një erz gatimi dhe një bimë kurative e lashtë për shkak të vetive të saj medicinale.
 
Ja si ta përdorni borzilokun për të marrë të gjitha përfitimet  e saj në shëndet.
 
1-Uji borziloku
 
-Ujë
-disa gjethe borziloku
 
Zieni dy gota me ujë ose më shumë dhe hidhini disa gjethe borziloku në të. Lëreni disa minuta dhe më pas kullojeni.  Ky ujë shërben për zbutjen e kollës dhe dhimbjeve të fytit.
 
2-Çaj borziloku
 
-ujë
-gjethe borziloku
-lëng limoni
 
Zieni ujin me gjethet deri sa të formohet një çaj. Më pas shtoni lëngun e limonit dhe piheni çdo ditë.
 
3-Ujë bimor borziloku
 
-xhenxhefil
-piper i zi
-karafil
-gjethe borziloku
-kanellë
 
Përzieni të gjithë përbërësit dhe më pas shtojini në një enë me ujë të ngrohtë. Ky ujë bimor shërben për tu shëruar nga ethet tropikale dhe malaria.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BORZILOKU PERFITIMET SHENDETI

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved