Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Mish vici me bajame dhe ullinj
 
Shperndaje
ikub#: 1702070006
Receta e Dites

Përbërësit

- 800 gr mish vici
- 1 qepe e kuqe
- 2 luge salce domate
- 2 thelbi hurdha
- 1 tufe majdanoz
- 1 dege selino
- 4 tufa trumze
- 80 gr ullinj
- 80 gr bajame
- lëng mishi
- 1 dl verë e kuqe
- vaj ulliri
- kripe, piper

Përgatitja

Grini ullinjte dhe bajamet, përziejini me kripe dhe piper dhe shpërndajini mbi sipërfaqen e mishit me duar.

[I ngjashëm: Mish gjeli me bajame ]
[I ngjashëm: Mish vici me salcë ]
Me pas qëroni qepen dhe hurdhën dhe grijini. Ne një ene me 3 luge vaj shtoni qepet e grira, majdanozin te lidhur me degën e selinos dhe 2 trumze, salcën e domates dhe verën dhe shtoni pak lëng mishi, aromatizoni me piper dhe mbulojeni enën me kapak duke e lënë ne zjarre te vogël për 45 minuta derisa mishi te zbutet, nëse është e nevojshme shtoni përsëri lëng mishi. Lëreni ne zjarre derisa lëngu te trashet dhe me pas largoni erëzat dhe aromatizoni me gjethet e trumzës qe ju kane mbetur dhe shërbejeni.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BAJAME GATIMI MISH VICI RECETA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved