Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Mish gjeli me bajame
 
Shperndaje
ikub#: 1702080010
Receta e Dites

Përbërësit

- 500 gr mish gjeli
- 100 gr bajame
- 1 qepe
- 1 cope xenxifill
- lëng vegjetal
- miell
- 20 gr gjalpë
- 2 luge vaj
- 1/2 vere e bardhe
- kripe, piper

Përgatitja

Pritni mishin e gjelit ne feta me pas fetat pritini ne kuba dhe lyejini me miell.

[I ngjashëm: Mish lepuri me qepujka ]
Qëroni, lani dhe grini qepen se bashku me xenxifillin. Me pas ne një tigan te gjere shkrini gjalpin dhe vajin dhe shtoni kubat e mishit te gjelit dhe lëreni te aromatizohen për disa minuta duke i përzier shpesh. Shtoni bajamet pasi ti keni thekur me pare ne furre dhe lagini me verë duke i lënë ne zjarre derisa te avulloje. Përziejini mire përbërësit dhe shtoni një garuzhde lëng vegjetal te ngrohte, rregulloni me kripe, aromatizoni me piper dhe vazhdoni gatimin për rreth 15-20 minuta. Shërbejeni mishin e gjelit te ngrohte duke i hedhur sipër fundin e gatimit.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BAJAME GATIMI GJELI MISH RECETA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved