Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
7 arsye përse fëmijët duhet të kenë një qen
 
Shperndaje
ikub#: 1702090053
Janë te shumta familjet qe adoptojnë një kafshe shtëpiake. Një gjest shume i bukur i cili tregon dashurinë ne lidhje me kafshët por edhe lidhjen qe mund te krijohet midis kafshëve shtëpiake dhe fëmijëve. Perse fëmijët duhet te kenë një qen?

Janë te shumta familjet qe adoptojnë një kafshe shtëpiake. Një gjest shume i bukur i cili tregon dashurinë ne lidhje me kafshët por edhe lidhjen qe mund te krijohet midis kafshëve shtëpiake dhe fëmijëve. Perse fëmijët duhet te kenë një qen?

1. Prania e një qeni ne familje i bën fëmijët me te përngjeshem dhe te disiplinuar.

2. Prania e qenit ne shtëpi i bën fëmijët tuaj me te dashur dhe te zgjuar sepse ato mësojnë te deshifrojnë gjuhen e qenve duke u treguar kështu te kujdesshëm ndaj nevojave e te tjerëve.

3. Fëmijët qe kane një qen ne shtëpi kane me shume vetëvlerësim.

4. Prania e një qeni ne shtëpi i bën fëmijët te jene me pak te ekspozuar ndaj stresit dhe ankthit.

5. Fëmijët qe rriten me një qen ne shtëpi janë me pak agresiv dhe nervoz.

6. Fëmijët qe rriten me qentë kane një komunikim me te mire.

7. Mesa duket një kafshe shtëpiake forcon sistemin imunitar te fëmijëve duke e mbrojtur kështu nga infeksione dhe alergji.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ARSYE FEMIJE QENI

Loading...

Humori
(Cili ju pëlqen më shumë?)


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved