Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
5 llojet e puthjeve që duhet ti shmangni me çdo kusht
 
Shperndaje
ikub#: 1702130083
Puthjet janë të mrekullueshme dhe të gjithë e dimë këtë.
Puthjet kanë përfitime të shumta edhe në shëndet si largon stresin, dhimbjet, tonifikon muskujt e fytyrës, ul presionin e gjakut, nxit prodhimin e hormonit të lumturisë etj.
 
Megjithatë ka disa lloj puthjesh që janë të shëmtuara dhe më mirë ti shmangni.
 
1-Puthje e jargavitur.
 
Një puthje e jargavitur është e bukur vetëm kur të ofrohet nga qeni yt, por jo partneri. Kur jeni duke puthur partnerin tuaj më mirë mbajeni pështymën nën kontroll, në të kundërt do të merrni një mimikë të shtrembëruar si shkëmbim.
 
2-Përdorimi i gjuhës më shumë seç duhet.
 
Në disa raste përdorimi i gjuhës është i nxehtë dhe i këndshëm. Por kur dikush tenton të të mbysë me gjuhën e tij, kjo është vërtet e pakëndshme.
 
3-Aroma e pakëndshme e gojës.
 
Kur dikush tenton të të puthë, kur ka një aromë të pakëndshme të gojës, atëherë kjo është një gjë vërtet e shpifur dhe duhet shmangur me çdo kusht. Mund të jetë një nga eksperiencat më të shëmtuara që mund të keni.
 
4-Kafshimi i shumtë i buzës.
 
Ok në disa raste kafshimi i lehtë i buzës është sensuale dhe ndjellëse. Por kafshimi i tepërt dhe i fortë do e bëjë partnerin për kompresa të ftohta.
 
5-Cakitja e lehtë e buzëve të mbyllura.
 
Epo kjo as nuk mund të quhet një puthje. Kjo lloj puthje përcjell vetëm zemërim dhe indiferencë, sinjale krejt të kundërta me atë që simbolizon në të vërtetë puthja.


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: LLOJET PUTHJA SHMANGIA

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
FAF
facile

Digicom

Më të lexuarat


Cineplexx
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved