5 llojet e puthjeve që duhet ti shmangni me çdo kusht   
Puthjet janë të mrekullueshme dhe të gjithë e dimë këtë.
Nga ikub.al 13 Shk
 
0
0
Puthjet kanë përfitime të shumta edhe në shëndet si largon stresin, dhimbjet, tonifikon muskujt e fytyrës, ul presionin e gjakut, nxit prodhimin e hormonit të lumturisë etj.
 
Megjithatë ka disa lloj puthjesh që janë të shëmtuara dhe më mirë ti shmangni.
 
1-Puthje e jargavitur.
 
Një puthje e jargavitur është e bukur vetëm kur të ofrohet nga qeni yt, por jo partneri. Kur jeni duke puthur partnerin tuaj më mirë mbajeni pështymën nën kontroll, në të kundërt do të merrni një mimikë të shtrembëruar si shkëmbim.
 
2-Përdorimi i gjuhës më shumë seç duhet.
 
Në disa raste përdorimi i gjuhës është i nxehtë dhe i këndshëm. Por kur dikush tenton të të mbysë me gjuhën e tij, kjo është vërtet e pakëndshme.
 
3-Aroma e pakëndshme e gojës.
 
Kur dikush tenton të të puthë, kur ka një aromë të pakëndshme të gojës, atëherë kjo është një gjë vërtet e shpifur dhe duhet shmangur me çdo kusht. Mund të jetë një nga eksperiencat më të shëmtuara që mund të keni.
 
4-Kafshimi i shumtë i buzës.
 
Ok në disa raste kafshimi i lehtë i buzës është sensuale dhe ndjellëse. Por kafshimi i tepërt dhe i fortë do e bëjë partnerin për kompresa të ftohta.
 
5-Cakitja e lehtë e buzëve të mbyllura.
 
Epo kjo as nuk mund të quhet një puthje. Kjo lloj puthje përcjell vetëm zemërim dhe indiferencë, sinjale krejt të kundërta me atë që simbolizon në të vërtetë puthja.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Yasmine
Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: LLOJET PUTHJA SHMANGIA
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1702130083
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9