4 gjërat që nuk duhet të bëni asnjëherë pas seksit   
Kujdes nga këto gabime të dëmshme për shëndetin.
Nga ikub.al 14 Shk
 
0
0
Askush nuk e mendon se edhe zonat intime kanë nevojë për përkujdesje pas kryerjes së marrëdhënieve seksuale. Shpesh pjesa më e madhe e gjërave që kryhen pas aktit janë të dëmshme dhe burim infeksionesh. 
 
Ja 4 gjërat që nuk duhet të bëni asnjëherë pas kryerjes së marrëdhënieve intime.
 
1-Mos përtoni apo harroni të urinoni.
 
Ky proces u ndihmon të largoni bakteret dhe të shmangni infeksionet.
 
2-Mos përdorni sapunë.
 
Pastrimin më mirë bëjeni vetëm me ujë pasi sapuni do të thajë lëkurën dhe do të shkaktojë acarime dhe skuqje  të zonave intime. Kjo pasi lëkura në atë zonë është e brishtë, sidomos pas marrëdhënieve seksuale.
 
3-Mos përdorni letra të lagura për tu pastruar.
 
Shpesh shumica e femrave pastrohen me letra të lagura pas seksit. Ky është një gabim i madh, pasi zona intime është shumë e ndjeshme ndaj kimikateve, vajrave dhe esencave që përmbajnë letrat e lagura. Ato mund të shkaktojnë kruajtje, acarim dhe skuqje.
 
4-Flini me të brendshme sintetike.
 
Shmangi çdo lloj të brendshmesh prej najloni, sintetike, palestër, dantelle dhe çdo lloj fije artificiale. Këto pëlhura krijojnë lagështi dhe bëhen vatër infeksionesh sidomos pas marrëdhënieve intime. Më mirë përdorni të brendshme pambuku.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një nga gjerat me te bukura ne bote është te gjesh personin ...
RECETA E DITES

Makarona me sepie dhe kunguj
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: GABIME MARREDHENIE SEKSUALE SEKSI SHMANGNI
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1702140052
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9