Punën e sotme mos e lër për nesër   
Kur ke shumë pak kohë dhe gjërat që duhet të bësh janë shumë, ka nevoje për një strategji.
Nga Top Channel 14 Shk
 
0
0
Ja disa këshilla:
Rregullo shtratin. Por në fakt, mos kërkoni përsosmërinë, ta lini super të rregullt. Mjafton të hapni mbulesën mbi krevat dhe do të shihni që do e ndryshojë pamjen e dhomës tuaj.
Programoni një ditë për lavatriçen. Llogarisni sa lavatriçe duhet të lani dhe planifikoni në ditë fikse. Për shembull të hënën rrobat e bardha dhe të mërkurën ato me ngjyrë.
Vendosini në vend rrobat që hiqni. Shmangeni këtë, duke vendosur gjithçka në vendin e vet.
Pastroni herë pas here. Një shembull? Pasi të keni ngrënë mëngjes shpëlajini tasat dhe vendosini në lavastovilje, apo në lavaman kur nuk e ke një të tillë. 
Pastrimi i kuzhinës në darkë. Lajini gjithmonë enët në fund të mbrëmjes.
Lironi hapësirë. E keni parasysh çantën e tualeteve? Merrni pak kohë dhe bëni një kontroll, vendosni çfarë ju duhet dhe çfarë jo. Këtë gjë mund ta bëni dhe për objekte të tjera në shtëpi. 
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA NESER PUNA RREGULLI
Postuar nga: k.s
ikub #:
1702140095
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9