Ventouris
Tipologjitë e puthjeve dhe kuptimi i tyre   
Shpesh sipas momentit dhe situatës njerëzit shkëmbejnë këtë gjest qe mund te marre sfumatura te ndryshme.
Nga ikub.al 14 Shk
 
0
0
Jo te gjitha puthjet janë njësoj, ka puthje qe prekin lehte buzët, ato qe jepen ne pjese te tjera te fytyrës, puthje franceze, me sy hapur dhe mbyllur. Shpesh sipas momentit dhe situatës njerëzit shkëmbejnë këtë gjest qe mund te marre sfumatura te ndryshme. 
 
1. Puthja ne faqe
Kjo mënyrë e te puthurit behet surprize, mund te tregoje një dashamirësi te madhe ose një pasion te druajtur.
 
2. Puthja përreth buzëve
Është një tipologji puthjeje qe zakonisht ka një kuptim preciz, është nënkuptimi i dëshirës.
 
3. Puthja ne balle
Dy partner qe shkëmbejnë puthje ne balle tregojnë për një kujdesi te madhe midis njeri tjetrit.
 
4. Puthja franceze
Është pikërisht puthja qe shpreh pasion, dëshirë zakonisht është fillimi i një gjesti seksual.
 
5. Puthja ne qafe
Kjo lloj puthje shpreh adhurim dhe një dëshirë te forte.
 
6. Puthja flutur
Buzët preken vazhdimisht si te ishin krahët e një fluture dhe kjo puthje do te thotë qe keni dëshirë për te luajtur me njeri tjetrin.
 
7. Puthja me kafshim
Ne këtë lloj puthje përveç gjuhës dhe buzëve përdoren edhe dhembet, kjo puthje shpreh adhurim, pasion dhe dëshirë për te bere dashuri.
 
8. Puthja ne buze
Kjo lloj puthje quhet ndryshe dhe puthje e stampuar dhe zakonisht jepet ne fillim te një lidhjeje dhe nënkupton dëshirën për tu njohur dhe për tu afruar me tjetrin.
loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )
Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Shprehini gjithmonë ndjenjat sepse mundësitë mund te humbasi...
RECETA E DITES

Oriz spanjoll
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: KUPTIMI PUTHJE TIPOLOGJI
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702140059


Digitalb


UnionBank