9 ushqimet e ndaluara gjatë 9 muajve te shtatzënë   
Një diete korrekte është baza e një shtatzënie te qete dhe te shëndetshme.
Nga ikub.al 15 Shk
 
0
0
Një diete korrekte është baza e një shtatzënie te qete dhe te shëndetshme. Ja disa këshilla me te gjitha ushqimet qe duhet ti kushtoni vëmendje gjate nëntë muajve pritje për një regjim ushqimor te sigurt.
 
1. Mishi krudo apo i gatuar pak
 
2. Sallam krudo dhe pate mishi
 
3. Qumësht dhe ushqime jo te pasterizuara
 
4. Fruta dhe perime krudo dhe jo te lara me kujdes.
 
5. Konsumi i tepërt i kafeinës
 
6. Peshk krudo, molusqe dhe krustace
 
7. Konsumi i peshqve te mëdhenj
 
8. Pijet alkoolike
 
9. Vezët e pa gatuara apo pak te gatuara
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Nëna dhe fëmija
Chez Moi
Yasmine
Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: NGRENIA SHTATEZENIA USHQIME
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702150053
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9