Role me mish vici dhe lajthi   
Receta e Dites
Nga ikub.al 15 Shk
 
0
0

Përbërësit
 
- 500 gr mish vici
- 40 gr djathi i grire
- 1 thelbi hurdhe
- 80 gr lajthi
- 40 gr thërrime buke
- majdanoz
- vaj ulliri
- kripe, piper
 
Përgatitja
 
Vini për te thekur lajthite pasi te keni ndare ne copa. Grini hurdhën bashke me majdanozin dhe mbajini ne një ane. Me pas hapni filetat e mishit te vicit dhe sipër tyre shpërndani thërrimet bukës te thekura, djathin e grire, kripe dhe piper. Shpërndani ne qendër te filetove te mishit te vicit lajthite, hurdhe dhe majdanozin e grire. Rrotulloni filetat e mishit duke formuar role dhe fiksojini me një shkop. Me pas vendosini rolete ne një tave dhe futini ne furre me 230'C për 3-4 minuta dhe kthejini 2-3 here gjate kohës se pjekjes.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ndonjëherë gjerat e mira shkatërrohen ne mënyrë qe te ndërto...
RECETA E DITES

Tavë me perime
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: GATIM MISH VICI RECETA ROLE
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702150013
Reklame
GoTech


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet