Këshilla për ti thënë lamtumirë pampersit   
Një periudhe e rëndësishme për anën psikologjike te fëmijës sipas teorive te Frojd, mësimi i higjienës personale është e rëndësishme po aq sa zotësia për te ecur apo folur.
Nga ikub.al 16 Shk
 
0
0
Një periudhe e rëndësishme për anën psikologjike te fëmijës sipas teorive te Frojd, mësimi i higjienës personale është e rëndësishme po aq sa zotësia për te ecur apo folur. Nuk ekzistojnë rregulla te hekurta derisa sa fëmija te fitoje antoniminë e tij, si për shembull hapat e para, fjalët e para ashtu dhe përdorimi i banjës kane ritme subjektive te cilat thjesht duhen mbështetur.
 
1. Respektoni ritmet e tij
Çdo fëmijë ka ritmet e tij. Ne përgjithësi është shume shpejt për te filluar te flisni për çështjen e higjienës para moshës 18 muaj.
 
2. Zgjidhni momentin e duhur
Nuk ekziston një moment ideal për te edukuar fëmijët me higjienën personale por megjithatë është shume e rëndësishme te zgjidhni një periudhe te qete.
 
3. Krijoni nje rutine
Fëmijët kane nevoje për pika referimi, rituale apo orare fiks me pak fjale zakonet qe duhet te qëndrojnë gjithmonë te njëjta.
 
4. Jepini kuraje
Edhe pse te shkoni ne banje është një rutine shume normale për te rriturit nuk është aspak kështu për fëmijët. Kështu përpiquni ti jepni kuraje duke i shpjeguar gjerat ne mënyrë te thjeshte.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Nëna dhe fëmija
Chez Moi
ebuy
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një nga gjerat me te bukura ne bote është te gjesh personin ...
RECETA E DITES

Makarona me sepie dhe kunguj
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJE KESHILLA PAMPERS
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702160083
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9