Make up, këshilla për të kursyer tek kozmetikët   
Edhe ju keni pasion make up-in dhe keni banjën te mbushur me produkte bukurie?
Nga ikub.al 16 Shk
 
0
0
Edhe ju keni pasion make up-in dhe keni banjën te mbushur me produkte bukurie? Atëherë është mire te mësoni si te ulni kostot për sa i përket kozmetikeve.
Duke marre parasysh se mesatarja e skadences se produkteve kozmetike është pothuaj 2 vjet dhe me pas nuk duhet ta përdorni me. Kështu për sa i përket bukurisë dhe make up-it po ju tregojmë disa këshilla te mira ne mënyrë qe te kurseni mbi produktet kozmetike.
 
1. Te blini produkte make up online
Për te kursyer fillimisht duhet te dini ku te blini. Ne parfumeri sigurisht qe produktet janë me te shtrenjta edhe pse do te keni mundësinë për ti provuar. Nëse jeni disi me te shkathet këshilla është bëni blerje te produkteve online sepse mund te kenë një çmim me te leverdishëm.
 
2. Mbaroni produktet para datës se skadences
Duke dashur te zgjedhim shume produkte bukurie shpesh përdorim me te vërtet pak, kështu se sa te blini shume produkte dhe me pas duhet ti hidhni për shkak te skadences është me mire nëse blini produktet pasi tu mbarojnë ato qe keni.
 
3. Mënyra natyrale te bëra vet
Mos i nënvlerësoni kurrë mënyrat natyrale te gjyshes, ka shume produkte te cilat mund ti realizoni duke përdorur përbërësit e kuzhinës. Një balsam për buze, një maske për fytyrën, një krem etj mund te përgatiten me përbërës te thjeshte, pa shtuar substanca kimike dhe aspak te kushtueshëm.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Dashuria nuk ka nevoje te jete perfekte, por thjesht duhet t...
RECETA E DITES

Kek me banane dhe çokollate
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: KOZMETIK KURSIM MAKE UP
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702160094
Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet