Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
5 gjërat që duhet të bëni përpara se të mbeteni shtatzënë
 
Shperndaje
ikub#: 1702170097
Nëse po mendoni për të shtuar familjen tuaj duhet të keni disa gjëra parasysh.
Fëmijët janë gëzimi më i madh i jetës, por lindja dhe rritja e tyre është një angazhim serioz dhe do të bëhet gjëja parësore për ju. Prandaj bëni këto gjëra përpara se të vendosni për të mbetur shtatzënë, sepse ka shumë mundësi që të mos ju jepet më rasti më mbrapa.
 
1-Diskutoni hapur me partnerin lidhur me rritje dhe kujdesin e fëmijës, angazhimet tuaja dhe të ardhurat. Duhet të bëni një plan paraprak lidhur me të ardhmen përpara se të sillni fëmijën në jetë.
 
2-Tregoni kujdes me peshën tuaj. Mbani një peshë ideale pasi në këtë mënyrë do të keni një shtatzëni më të lehtë, më të shëndetshme dhe do të bini më shpejt nga pesha pas lindjes.
 
3-Tregoni kujdes me atë që konsumoni. Sigurohuni që të merrni të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme për të qenë e shëndetshme edhe gjatë shtatzënisë.
 
4-Vizitoni dentistin. Rregulloni dhe pastroni dhëmbët tuaj, pasi infeksioni i tyre ndikon në shtatzëni. Gjithashtu dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve  bëhen më të ndjeshëm dhe të dobët gjatë shtatzënisë.
 
5-Bëni gjërat që ju pëlqejnë si shkoni në festë, kinema, teatër, shoping etj. Gjatë shtatzënisë nuk do të mund ti bëni do më këto gjëra si dhe paratë nuk do ju dalin më për të shpenzuar për veten.


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJA PARA SHTATZANISE PESHA PLANI

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Living


Më të lexuarat


Cineplexx
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved