Qofte meksikane   
Kuzhina e huaj
Nga ikub.al 17 Shk
 
0
0

Përbërësit
 
- 500 gr mish derri i grire
- 1 veze
- 1/2 qepe
- 500 gr domate
- 1 lime
- 1 tufe majdanoz
- vaj ulliri
- kumin
- kripe
 
Përgatitja
 
Ne një ene vendosni mishin e grire bashke me qepen e grire holle, pak kripe, vezën dhe një luge gjethe majdanozi te grira dhe me pas formoni qofte. Me pas ne një ene shtoni 4-5 luge vaj ulliri dhe vendosni qoftet. Gatuajini me zjarre te mesëm për 5 minuta duke i kthyer here pas here. Kulloni qoftet nga vaji qe i skuqet dhe vendosini ne një letër kuzhine për tu ftohur. Me pas futni domatet për 1 minute ne ujë te vluar, kullojini dhe qërojini, largomi farat dhe grini holle tylin e tyre. Rregulloni me pak kripe, 4 luge vaj ulliri, kumin, lëngun dhe lëkurën e grire te gjysmës se limës dhe shërbeni qoftet me këtë salce.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ndonjëherë gjerat e mira shkatërrohen ne mënyrë qe te ndërto...
RECETA E DITES

Tavë me perime
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: GATIM MEKSIKANE QOFTE RECETA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1702170015
Reklame
GoTech


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet