Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të dekoroni dritaret e shtëpisë
 
Shperndaje
ikub#: 1702170074
Jo vetëm për Halloween apo Krishtlindje, dritaret janë gjithmonë një telajo e bardhe gati për tu pikturuar me dekore qe komunikojnë stinën apo gjendjen shpirtërore.
Jo vetëm për Halloween apo Krishtlindje, dritaret janë gjithmonë një telajo e bardhe gati për tu pikturuar me dekore qe komunikojnë stinën apo gjendjen shpirtërore. Por si te dekoroni xhamat e dritareve? Ja disa ide te bukura dhe krijuese për një rezultat me te vërtet interesant.
 
1. Te dekoroni xhamat me ngjitës
Ngjitësit dekorues janë një mënyrë inovative dhe e thjeshte për te dekoruar xhamat e një dritareje, një dere apo vitrinat e një dyqani. Ngjitësit për xham janë te nevojshëm mbi te gjitha kur dëshironi te minimizoni dritën e diellit duke pasur kështu një lloj privatësie. Është një zgjedhje ekonomike te cilën mund ta aplikoni ju vet ne çfarëdo sipërfaqe xhami dhe ti ndryshoni sa here dëshironi. Peizazhe, mozaik, vazo me lule, shkrime, figura gjeometrike dhe ilustrime janë te shumte design qe mund ti gjeni ne treg. Kujdes para se te aplikoni ngjitësit ne xham fillimisht duhet ta pastroni atë por sipërfaqja e xhamit duhet te jete disi e njome sepse favorizon ngjitjen e dekorit.
 
2. Dekoroni me piktura ne xham
Piktura ne xham është një teknik me komplekse. Çfarë ju duhet? Ngjyra për xham, penela. para se te filloni me dekorin është e nevojshme te përgatitni sipërfaqen duke pastruar xhamin me një lecke me alkool. Pasi te keni vizatuar atë qe dëshironi ne një flet ajo do te duket me e bukur ne xham. Mbështetni vizatimin ne xham dhe ngjiteni me ngjitëse letrën. Me tubetin e plumbit vizatoni konturet dhe pasi te jete thare vazhdoni te ngjyrosni pjesët e brendshme me ngjyrat specifike. Duhet te keni një dore shume precize dhe duhet te evitoni daljet jashtë vizatimit.
 
3. Si te dekoroni dritaren me aksesor botanik
Një mënyrë dekoruese me pak invazive është me siguri zbukurimi i një dritareje ne tërësi te saj. Kështu te arredoni me perde, bime qe varen apo mbështeten ne parvazin e dritares dhe lule sezonale qe te sjellin pranverën ne shtëpi mund te jene te gjitha ide te bukura për ti dhënë jete dritares tuaj.
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DEKORI DRITARE SHTEPI 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved