Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
9 tendenca për zbukurimin e tualetit për 2017
 
Shperndaje
ikub#: 1703010052
Ka disa tendenca për zbukurimin e banjës te cilat mund ti replikoni ne shtëpinë tuaj për te pasur një ambient me te sofistikuar, te freskët dhe shik.
Ka disa tendenca për zbukurimin e banjës te cilat mund ti replikoni ne shtëpinë tuaj për te pasur një ambient me te sofistikuar, te freskët dhe shik. Disa nga këto do te bëjnë hapësirën me luksoze ndërsa te tjera me funksionale, minimaliste dhe praktike.  
 
1. Kabina e dushit ne stilin industrial design
Kabina e dushit ndryshon look dhe behet me urban. Kjo është një nder tendencat e reja për arredimin e banjës 2017 qe mund te realizoni ne shtëpinë tuaj.
 
2. Letra e murit ne banje
Ka shume letra muri për ti vendosur ne banje ne mënyrë qe te bëni këtë ambient me te bukur. Sugjerohet te zgjidhni një dizajnë me natyre apo diçka me teme detare apo dhe thjesht gjeometrike.
 
3. Bime për ne banje
Nder tendencat për 2017 është edhe ajo qe te vendosni diçka jeshile si për shembull bime ne banje. Mjafton te poziciononi edhe një te vetme për ti dhënë banjës një pamje krejt tjetër.
 
4. Pllaka retro ne banje
Lërini ne një ane stilin minimal sepse pllakat për banje kthehen për te dekoruar ambientin. Synoni për pllaka majolike.
 
5. Rubinet ne ngjyre te arte
Ka nga ato qe i konsiderojnë shume retro por megjithatë rubinetet e arte janë kthyer ne mode dhe kane zënë vend nder tendencat e arredimit te banjës për 2017.
 
6. Hapësira ne mur
Ka nga ata qe dëshirojnë te vendosin ne muret e banjës rafte, mbajtës apo mobilie por tendencat e fundit flasin ndryshe. Për te pasur një ambient te rregullt ne banje preferoni hapësirat ne mure.
 
7. Pasqyra te mëdha në banje
Dëshironi një banje luksoze? Atëherë do te keni nevoje për një pasqyre te madhe mbase e karakterizuar nga një kornize e bukur e gdhendur.
 
8. Tavolinat për ne banje
Kushtojini vëmendje detajeve. Kështu për sa i përket arredimeve te banjës për 2017 do te jene te preferueshme edhe tavolinat e ulëta, për te pozicionuar ndonjë produkt kozmetike, peshqir etj.
 
9. Perdja e dushit dhe e vaskës
Kthehet ne mode perdja e dushit apo e vaskës. Por kujdes duhet ta zgjidhni me ngjyra te miksuara dhe mundësisht me motive vintage.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: TENDENCA TUALETI ZBUKURIME 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved