Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Medikamenti më i fuqishëm natyral për këmbë të ënjtura
 
Shperndaje
ikub#: 1703020165
Vetëm një përbërës…

Ënjtja e këmbëve mund të shkaktohet nga një sërë problemesh shëndetësore ku disa prej më të zakonshmeve janë problemet me venat e gjakut, çrregullimet hormonale, nxehtësia, insufiçenca kardiake, problemet me veshka dhe shtatzënia.

Fatmirësisht ka shumë medikamente që vijnë nga mjekësia popullore, të provuara si efektive për zgjidhjen e këtij problemi. Majdanozi konsiderohet një prej bimëve më efektive mes këtyre trajtimeve. Është i njohur për benefitet e tij në largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi.

Më poshtë është një recetë me majdanoz si diuretik.

 

Përbërësit:

-Majdanoz i freskët

-500 ml ujë

 

Përgatitja:

Siç e shihni, kjo recetë është shumë e thjeshtë dhe konsiston në vetëm dy përbërës: ujë dhe majdanoz, kështu që është e përballueshme nga të gjithë.

Majdanozi duhet përdorur i gjithë, bashkë me rrënjët.

Fillimisht merrni majdanozin dhe priteni hollë. Merrni një tenxhere, hidhni ujin dhe vëreni të ziejë. Më pas, shtoni 5 lugë çaji majdanoz të grirë në ujin që zien, përziejini dhe lëreni të ziejë edhe për 5 minuta.

Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet për të paktën 20 minuta. Kullojeni dhe pijeni këtë çaj tre herë në ditë. Do të përjetoni rezultate positive në një periudhë të shkurtër kohe dhe problemet me ënjtjet e këmbëve do të zhduken. 


Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FUQI MAJDANOZ MEDIKAMENTE NATYRALE


Godina e Teatrit Kombëtar


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved