Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Liker me rozmarinë
 
Shperndaje
ikub#: 1703030008
Kuzhina e huaj

Përbërësit
 
- 1 L konjak
- 80 gr rozmarine
- 1 luge lule rozmarine
- 400 gr sheqer
- 1 lëkurë portokalli
- 0.5 L ujë natyral
 
Përbërësit
 
Vini degët e rozmarinës ne një kavanoz xhami bashke me konjakun dhe lëkuren e portokallit dhe lëreni te marinohen për 7 dite ne errësirë duke i përzier here pas here. Shkrini sheqerin ne ujë dhe me pas vëreni për te vluar me flake te vogël për 10 minuta dhe lëreni te ftohet. Hidheni shurupin ne kavanoz ku është rozmarina dhe lëreni ne qetësi për 2 ore, me pas kullojeni dhe vendoseni lëngun ne një shishe dhe lëreni ne errësirë për 20 dite. Këtë pije mund ta ruani për tre muaj te tjerë.

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM LIKER RECETA ROZMARINA 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved