Sa zgjat puthja ideale?
 
Shperndaje
ikub#: 1703030072
Duke qene se janë te shumte njerëzit te cilët nuk preferojnë te puthen ne publik shpesh puthjet tona janë te shkurtra, buzët sapo preken.
Duke qene se janë te shumte njerëzit te cilët nuk preferojnë te puthen ne publik shpesh puthjet tona janë te shkurtra, buzët sapo preken. Por sa zgjat ne te vërtet puthja perfekte?
Sipas një studimi puthja ideale zgjat 12 sekonda. Ne fakt nëse e mendoni mire është me te vërtet shume. Për te llogaritur zgjatjen e puthjes ideale, Virgin Atlantic ka kryer një studim live ne Facebook duke postuar një video te një çifti qe puthen ne aeroport.
 
Shoqëria i ka kërkuar pjesëmarrësve te shohin videon dhe te postojnë një emoji se kur duhej te përfundonte puthja ideale sipas tyre. Dhe u vu se ne te shumtën e rasteve ishte ne sekondën e 12.
 
Kështu nëse do ta mendonit se ky ekspertimet i cili u quajt "Kiss and Fly" ka pasur me shume se 36.000 shikime dhe 682 reagime ne Facebook, një numër domethënës njerëzish te cilët kane shpërndarë opinionin e tyre për sa i përket zgjatjes se puthjes ideale. Edhe pse behet fjale për një opinion personal se sa një prove shkencore.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: IDEALE PUTHJA ZGJATJA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved