Dieta e Rihanna-s
 
Shperndaje
ikub#: 1703050015
Çfarë ha Rihanna për te qëndruar ne forme? Asgjë te veçante. Këtë gjë e ka zbuluar Debbie Salomon, kuzhinierja e këngëtares prej katër vitesh.
1. Dieta e Rihanna-s
Sipas asaj qe ka treguar Debbie SSalomon, Rihanna nuk është e thjeshte për tu kënaqur sepse shpesh ndryshon ide dhe e kapin dëshirat e momentit. 
2. Çfarë ha Rihanna për mëngjes
Mesa duket mëngjesi i Rihanna-s është super kalorik dhe përfshin 4 veze te ziera, një fete buke te thekur dhe fruta ne përgjithësi ananas, mango apo papaya dhe fruta pylli. Ne një interviste vete këngëtarja ka treguar se preferon te pije një gote ujë te vaket me limon ne mëngjes esëll.
3. Çfarë ha Rihanna ne dreke
"Nëse nuk konsumoje karbohidrate për tre dite ndjehem keq". Për te respektuar planin e personal trajner duhet te konsumoj vakte te vogla çdo tre ore.
4. Çfarë ha Rihanna ne darke
Duke qene se këngëtarja preferon te konsumoje karbohidrate ne dreke ne dark duhet te haje lehte vakt me baze proteina dhe perime duke i shoqëruar me shume erëza për te pasuruar pjatat sipas shijeve te këngëtares.
5. 5 Faktorët e Rihanna-s
Kur Rihanna vendos te frenoje dëshirat e saj ushqimore dhe te ndjeke një regjim ushqimor ndjek dietën me 5 faktor. Behet fjale për një program qe përfshin te gjitha grupet ushqimore. Kështu qe po për perime, fibra, proteina, yndyra te mira dhe karbohidrate me baze te ulet glicemik. Vaktet duhet te jene 5 ne dite dhe çdo njeri duhet te përmbajë 5 element duke shtuar dhe aktivitet fizik.
 
 
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: DIETA KUZHINIERIA RIHANNA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved