Linguini me shparg, proshutë dhe mocarela
 
Shperndaje
ikub#: 1703080061
Receta e ditës.
Përbërësit:
-3 lugë lëng limoni
-kripë, piper i zi
-6 lugë vaj ulliri
-majdanoz i grirë imët
-Makarona linguini
-Shparg të prerë në copa të vogla
-proshutë
-mocarela të grirë
 
Përgatitja:
Në një tas të madh bashkoni bashkë lëngun e limonit, kripën, piperin e zi, vajin e ullirit dhe majdanozin.
[I ngjashëm: Sallatë Mesdhetare ]
 
Më pas zieni makaronat linguini me pa kripë dhe yndyrë. Në 3 minutat e fundit kur linguinit do të përfundojnë së zieri shto dhe copat e shpargun në tenxhere.
 
Më pas linguinit dhe shpargun hidhini në tasin ku ndodhet salca me lëngun e limonit  e përgatitur më herët.
 
Në një tigan të madh skuqni pak proshutë të copëtuar me vaj ulliri dhe më pas shtoni në të linguinit. Pasi keni përfunduar shtoni pak djathë mocarela të grirë sipër.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI LINGUINI MOZARELA RECETA E DITES SHPARG

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved