Keni dhimbje shpine? Fajin e ka veshja juaj   
Një studimi i ndërmarrë nga Association of British chiropractors, ka treguar se shkaku i dhimbjes se mesit tek femrat duhet kërkuare edhe tek mënyra se si vishen.
Nga ikub.al 15 Mar
 
0
0
Sipas Rishi Loately, përdorimi i jeans-eve shume te ngushta pengon lëvizshmërinë e këmbëve dhe artikulacioneve te gjymtyrëve te poshtme. “Kur ato janë shume te ngushta, gjuri dhe artikulacioni i legenit lëvizin se bashku për te minimizuar presionin qe krijohet mbi to. Por një lëvizje e tille gjeneron nga ana e saj presion ne te gjitha pikat e tjera te skeletit mbajtës.
Studimi tregoi se nuk ishin vetëm takat e larta qe dëmtojnë qëndrimin dhe shkaktojnë dhimbje, por edhe përdorimi i tepërt i këpucëve te hapura, madje edhe balerinat dhe çizmet e sheshta.
Këpucët duhet te jene te lidhura me lidhëse qe te shtrëngohen me mire pas këmbës. Ndërkohë te dëmshme kane rezultuar edhe veshjet e renda me kapuç dhe pelush dhe çantat e renda. 
Këshillohen atletet me lidhëse.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
alviero
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Për te qene te lumtur ne jete duhet thjesht t'i lini te vijn...
RECETA E DITES

Qofte peshku me salcë domatesh
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: ARTIKULACIONE DHIMBJA SHPINA VESHJA
Postuar nga: k.s
ikub #:
1703150113
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9