DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Shenjat që po tregoheni një person negativ pa e kuptuar
 
Shperndaje
ikub#: 1703180027
Mund ta mendoni veten si një person pozitiv, por në jetë nuk mungojnë rastet kur mendoni edhe negativisht.
Ja disa mënyra që tregojnë se jeni duke u sjellur si një njeri negativ dhe nuk jeni duke e kuptuar.
 
1-Hidhni poshtë çdo ide të kolegëve tuaj.
 
Shpesh thoni se është një ide e keqe ose nuk e lëni tjetrin të mbarojë mendimin. Kjo tregon vetëm negativitet duke i bërë edhe kolegët apo miqtë tuaj të ndihen të zhgënjyer.
 
2-Shfryheni shpesh tek miqtë tuaj lidhur me problemet që keni duke mos i pyetur asnjëherë ato se si janë.
 
3-Ndiheni mirë kur dikujt tjetër nuk i ecin mirë gjërat e tyre. Në vend që të lakmoni gjënë e të tjerëve më mirë përqëndroni energjitë mbi veten tuaj.
 
4-Flisni gjithë kohës se sa e zënë jeni dhe nuk keni kohë për asgjë, pa shijuar takimin me miqtë tuaj.
 
5-E shfaqni mërzitjen tuaj me çdo njeri. Kur kaloni një ditë të keqe është e vështirë të ndihesh mirë dhe e buzëqeshur, por kjo nuk do të thotë se të tjerët janë fajtor për ditën tuaj të keqe.
loading...


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: MENDIMET NEGATIVITETI PERSONAT SHENJAT

Loading...

Klan versus TCH


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Raiffeisen


Teuta


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved