10 fazat që duhet të kaloni pas një tradhtie   
Pothuaj te gjithë kemi pasur te paktën një shoqe e cila është tradhtuar dhe gjithmonë mendojmë se ne nuk do te na ndodh.
Nga ikub.al 20 Mar
 
0
0
Pothuaj te gjithë kemi pasur te paktën një shoqe e cila është tradhtuar dhe gjithmonë mendojmë se ne nuk do te na ndodh. Jemi te lumtura me lidhjen tone edhe pse ka ulje ngritje, partneri ynë nuk do ta bënte kurrë një gjë te tille. Por papritur diçka ndryshon.
 
Ne një moment është vetëm një ndjesi, sikur ndërgjegjja juaj po tregon se diçka nuk po shkon mire. Atmosfera është e tendosur, partneri juaj është larguar, telefoni i tij është gjithmonë i kthyer përmbys dhe ai është gjithmonë jashtë shtëpisë për pune apo me miqtë. Me pas një dite, vjen një mesazh ne orët e vona dhe bota ju shembet nen këmbe për një fragment sekonde çdo zhduket, lumturia, e ardhmja, siguria etj.
 
Tashme te tradhtuarat jeni ju dhe duhet te kaloni kohe para se te shëroheni nga ky zhgënjim. Por cilat janë 10 fazat qe duhet te kaloni pas një tradhtie?
 
1. Faza e pare është padyshim aty ku do te keni shume "Perse".
 
2. Faza e dyte, identifikimi i personit tjetër.
 
3. Faza e trete, profilet false ne rrjete sociale për te spiunuar ata te dy.
 
4. Faza e katërt, mungesa e besimit.
 
5. Faza e peste është ajo kur për çdo gjë do te bëni krahasime midis dhe asaj me te cilën ju ka tradhtuar.
 
6. Faza e gjashte është faza e te qarave pa pushim.
 
7. Faza e shtate, ne ndihme ju vijnë grupi juaj shoqëror.
 
8. Faza e tete është faza e hakmarrjes.
 
9. Faza e nëntë, çdo gjë ka filluar te ndryshoje.
 
10. Faza e dhjete, keni hedhur çdo gjë pas krahëve dhe shihni jetën qe keni para e lumtur.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Për te qene te lumtur ne jete duhet thjesht t'i lini te vijn...
RECETA E DITES

Qofte peshku me salcë domatesh
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: FAZA KALIMI TRADHTIA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1703200058
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9