DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 teknikat e lyerjes së flokëve që do ti dashuroni
 
Shperndaje
ikub#: 1703200033
Teknikat më të bukura të flokëve për pranverë.
Stina e pranverës cilësohet edhe si stina e ndryshimeve, jo vetëm për pjesën e gardërobës apo makeup-it, por edhe e ngjyrës së flokëve.
 
Ja cilat janë 5 teknikat më të bukura të lyerjes së flokëve me të cilat do të dashuroheni.
 
1-Flokët e puthur nga dielli.
 
Kjo teknikë ka si qëllim të imitojë shkëlqimin dhe nuancat e duhura që marrin flokët nga rrezet e diellit. Ngjyrat e biondes dhe nuancat e kafes përzihen duke krijuar një rrëmujë ngjyrash në flokë në mënyrë që të krijojë idenë e dritëhijeve.
2-Balayage.
 
Kjo teknikë ka të bëjë me krijimin e fijeve dhe nuancave të hapura të flokëve rreth ngjyrës bionde, të artë dhe paska të kuqe. Kjo teknikë krijon idenë e ndriçimit të flokut.
3-Tipping.
 
Kjo teknikë ka të bëjë me theksimin dhe ndriçimin e majave të flokut. Këtu rrënja vjen më e errët dhe më pas e gjithë gjatësia e flokut është me ngjyrë më të hapur dhe me dritë.
4-Flokët e pikturuar.
 
Arti i pikturës tashmë bëhet në flokë duke krijuar kontraste te mrekullueshme brenda nuancave të së njëjtës ngjyrë. Përgjithësisht rrënjët tentojnë të jenë më të errëta, ndërsa gjatësia e flokut ka kontraste të ngjyrave të ndryshme duke i dhënë shkëlqim dhe dritë.
5-Teknika e lyerjes së flokëve me letër alumini.
 
Kjo teknikë është afërsisht e njëjtë me atë balayage. Këto ideja është përdorimi i sa më shumë nuancave dhe krijimi i një ngjyrë natyrale plot dritë dhe shkëlqim. Kontrastet e ngjyrave vijnë aq natyrshëm sa nuk krijohet ideja e flokëve të lyer.
loading...


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BALAYAGE FLOKET LYERJA TEKNIKAT

Loading...

Ekspozimi i hireve femërore në skenë
(Është apo jo përdorim seksual i saj?)
PO JO


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Raiffeisen
Bordo Revista

Synoia AlbaniaCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved