5 teknikat e lyerjes së flokëve që do ti dashuroni   
Teknikat më të bukura të flokëve për pranverë.
Nga ikub.al 20 Mar
 
0
0
Stina e pranverës cilësohet edhe si stina e ndryshimeve, jo vetëm për pjesën e gardërobës apo makeup-it, por edhe e ngjyrës së flokëve.
 
Ja cilat janë 5 teknikat më të bukura të lyerjes së flokëve me të cilat do të dashuroheni.
 
1-Flokët e puthur nga dielli.
 
Kjo teknikë ka si qëllim të imitojë shkëlqimin dhe nuancat e duhura që marrin flokët nga rrezet e diellit. Ngjyrat e biondes dhe nuancat e kafes përzihen duke krijuar një rrëmujë ngjyrash në flokë në mënyrë që të krijojë idenë e dritëhijeve.
2-Balayage.
 
Kjo teknikë ka të bëjë me krijimin e fijeve dhe nuancave të hapura të flokëve rreth ngjyrës bionde, të artë dhe paska të kuqe. Kjo teknikë krijon idenë e ndriçimit të flokut.
3-Tipping.
 
Kjo teknikë ka të bëjë me theksimin dhe ndriçimin e majave të flokut. Këtu rrënja vjen më e errët dhe më pas e gjithë gjatësia e flokut është me ngjyrë më të hapur dhe me dritë.
4-Flokët e pikturuar.
 
Arti i pikturës tashmë bëhet në flokë duke krijuar kontraste te mrekullueshme brenda nuancave të së njëjtës ngjyrë. Përgjithësisht rrënjët tentojnë të jenë më të errëta, ndërsa gjatësia e flokut ka kontraste të ngjyrave të ndryshme duke i dhënë shkëlqim dhe dritë.
5-Teknika e lyerjes së flokëve me letër alumini.
 
Kjo teknikë është afërsisht e njëjtë me atë balayage. Këto ideja është përdorimi i sa më shumë nuancave dhe krijimi i një ngjyrë natyrale plot dritë dhe shkëlqim. Kontrastet e ngjyrave vijnë aq natyrshëm sa nuk krijohet ideja e flokëve të lyer.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Për te qene te lumtur ne jete duhet thjesht t'i lini te vijn...
RECETA E DITES

Qofte peshku me salcë domatesh
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BALAYAGE FLOKET LYERJA TEKNIKAT
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1703200033
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9