DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Kampi veror ne Anglisht Albanian International School
 
Shperndaje
ikub#: 1703200106
Kampi Veror 2017 i AIS perfshin mesime, aktivitete dhe lojera te cilat do te fokusohen ne nje teme te caktuar cdo jave duke e mbyllur secilen jave me nga nje ekskursion te Premten.

Dear Parents,
The AIS 2017 English Summer Camp’s learning, activities, and games will all focus on a particular theme each week culminating with a weekly field trip every Friday. In addition to the themed activities we have native English speaking teachers who will give the students morning and afternoon Conversational English classes to supplement their learning through our themed activities and games. Our goal is to help develop the participants English speaking skills while making learning fun through games, activities, and weekly field trips. Summer Camp begins from ages 3 to 14 years old, from 8:30 am - 3:00 pm where healthy snacks and lunches are included! ? In the flyer below you will find all summer camp information!!! 


Te dashur Prinder,
Kampi Veror 2017 i AIS perfshin mesime, aktivitete dhe lojera te cilat do te fokusohen ne nje teme te caktuar cdo jave duke e mbyllur secilen jave me nga nje ekskursion te Premten. Pervec aktiviteteve tematike ne kemi mesues te huaj te cilet kane Anglishten si gjuhen e tyre te pare dhe do te japin mesim ne Anglisht cdo mengjes dhe cdo dreke per te kompletuar mesimet e femijeve me ane te tematikave dhe lojerave. Qellimi yne eshte per te ndihmuar ne zhvillimin e Anglishtes se folur te pjesemarresve nderkohe qe ata zbaviten ne te njejten kohe me ane te lojerave, aktiviteteve dhe ekskursioneve javore. Kampi veror fillon nga mosha 3 deri ne 14 vjec, nga ora 8:30 deri ne 15:00, ku mengjese dhe dreka te shendetshme jane te perfshira! Ne kete broshure ju do te gjeni te gjithe informacionin e kampit veror!!!

Facebook: https://www.facebook.com/aistirana/
Website: http://ais-tirana.org/

 

loading...


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ALBANIAN INTERNATIONAL SCHOOL ANGLISHT KAMP VEROR

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Raiffeisen
Teuta

FAF

Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved