Nuancat në modë pranverë/verë 2017 për flokët biond   
Preferoni flokët biond dhe jeni ne kërkim te një ngjyre te re për flokët ne këtë pranverë/verë?
Nga ikub.al 20 Mar
 
0
0
Preferoni flokët biond dhe jeni ne kërkim te një ngjyre te re për flokët ne këtë pranverë/verë? Flokët biond platin, biond ngjyre mjalti, rose gold, bronde apo karamele, zgjidhni tonalitetin me glamour për flokët tuaj.
 
1. Flokët bionde mjaltë
Ngjyra bionde mjaltë ka nevoje për kujdesie ne mënyrë te veçante sepse është një nuance gjallëruese dhe e ngrohte, është perfekte për sezonin pranveror. Ndërsa është mire te preferoni një nuance kur lëkurë behet e arte nga dielli.
 
2. Flokët biond me baze te erret
Nëse flokët nuk do te ishin biond natyral është e lehte te dalloni menjëherë rritjen e tyre. Por kjo mund te behet një detaj cool nëse luani me sfumaturat duke evituar kështu një ngjyre uniforme.
 
3. Flokët biond nordik
Ngjyra bionde nordike është pothuaj e bardhe, pa reflekse te ngrohta dhe për këtë është menduar me se shumti për femrat me ngjyre lëkurë te çelur. Zakonisht kjo ngjyre këshillohet ne flokë te shkurtër dhe te mesëm.
 
4. Flokët biond te arte
Është një ngjyre bionde e ngrohte dhe e arte e cila anon tek e kuqja. Është shume e preferuar sepse dhuron një pamje prej dive. Perfekte nëse keni lëkurë te çelur.
 
5. Flokët biond karamel
Ngjyra caramel blonde është një nuance e çelur dhe e ngrohte qe përzien nuancat e bakrit dhe atë te gështenjës. Perfekte për çdo lloj flokësh.
 
6. Flokët platin perle
Është nder ngjyrat me glam, perfekte për ato qe kane një lëkurë efekt porcelan sepse ndriçon lëkuren. Zgjidheni nëse keni flokë te çelur me prerje te mesme.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Për te qene te lumtur ne jete duhet thjesht t'i lini te vijn...
RECETA E DITES

Qofte peshku me salcë domatesh
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BIONDE FLOKE PRANVER 2017
Postuar nga: a.k
ikub #:
1703200102
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9