DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Nuancat në modë pranverë/verë 2017 për flokët biond
 
Shperndaje
ikub#: 1703200102
Preferoni flokët biond dhe jeni ne kërkim te një ngjyre te re për flokët ne këtë pranverë/verë?
Preferoni flokët biond dhe jeni ne kërkim te një ngjyre te re për flokët ne këtë pranverë/verë? Flokët biond platin, biond ngjyre mjalti, rose gold, bronde apo karamele, zgjidhni tonalitetin me glamour për flokët tuaj.
 
1. Flokët bionde mjaltë
Ngjyra bionde mjaltë ka nevoje për kujdesie ne mënyrë te veçante sepse është një nuance gjallëruese dhe e ngrohte, është perfekte për sezonin pranveror. Ndërsa është mire te preferoni një nuance kur lëkurë behet e arte nga dielli.
 
2. Flokët biond me baze te erret
Nëse flokët nuk do te ishin biond natyral është e lehte te dalloni menjëherë rritjen e tyre. Por kjo mund te behet një detaj cool nëse luani me sfumaturat duke evituar kështu një ngjyre uniforme.
 
3. Flokët biond nordik
Ngjyra bionde nordike është pothuaj e bardhe, pa reflekse te ngrohta dhe për këtë është menduar me se shumti për femrat me ngjyre lëkurë te çelur. Zakonisht kjo ngjyre këshillohet ne flokë te shkurtër dhe te mesëm.
 
4. Flokët biond te arte
Është një ngjyre bionde e ngrohte dhe e arte e cila anon tek e kuqja. Është shume e preferuar sepse dhuron një pamje prej dive. Perfekte nëse keni lëkurë te çelur.
 
5. Flokët biond karamel
Ngjyra caramel blonde është një nuance e çelur dhe e ngrohte qe përzien nuancat e bakrit dhe atë te gështenjës. Perfekte për çdo lloj flokësh.
 
6. Flokët platin perle
Është nder ngjyrat me glam, perfekte për ato qe kane një lëkurë efekt porcelan sepse ndriçon lëkuren. Zgjidheni nëse keni flokë te çelur me prerje te mesme.
loading...


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BIONDE FLOKE PRANVER 2017

Loading...

Ekspozimi i hireve femërore në skenë
(Është apo jo përdorim seksual i saj?)
PO JO


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Raiffeisen
Bordo Revista

Synoia AlbaniaCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved