5 gjërat që të gjitha çiftet duhet të bëjnë vitin e parë të martesës   
Viti i parë i martesës duhet të shërbejë si viti i edukimit të marrëdhënies tuaj.
Nga ikub.al 20 Pri
 
0
0
Pas dasmës dhe muajit të mjaltit vjen jetesa e vërtetë në çift. Fillimisht çdo gjë duket bukur, ku kujtoni me nostalgji çastet kur jeni njohur. Mirëpo në vitin e parë të martesës çifti duhet të vendos rregullat se si do të funksionojë, si do ti ndajnë punët e përditshme, menaxhimin e parave, arritjen e objektivave të përbashkëta etj.
 
Ja 5 gjërat që çdo çift i ri duhet të bëjë në vitin e parë të martesës.
 
1-Vendosni si do e kaloni kohën bashkë pas pune. Tashmë që jetoni bashkë do të keni më shumë kohë të lirë për njëri-tjetrin dhe bërjen e hobeve te reja.
 
2-Vendosni buxhetin e shpenzimeve mujore si dhe arritjen e synimeve që keni. Duhet të flisni që në fillim lidhur me shpenzimet financiare që do të kryeni.
 
3-Planifikoni në avancë pushimet tuaja. Kjo do të lejojë që ju të gjeni oferta dhe të kurseni para për objektivat e tjera që keni si çift.
 
4-Organizoni darka për miqtë. Çiftet e reja kanë nevojë për të kaluar kohë edhe me miqtë tyre. Vendosni një ditë në javë që duhet ta kaloni me miqtë.
 
5-Mos harroni ditëlindjet dhe përvjetorët që keni së bashku. Vendosni alarme në telefon për t'ua rikujtuar.
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
ebuy
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: CIFTI MARTESA OBJEKTIVAT
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1704200070
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9