5 shenja që tregojnë se nuk po pini ujë mjaftueshëm   
Te pini ujë ne sasinë e duhur do te thotë ti garantoni trupit shëndet te mire por edhe te ndikoni ne linje.
Nga ikub.al 20 Pri
 
0
0

Te pini ujë ne sasinë e duhur do te thotë ti garantoni trupit shëndet te mire por edhe te ndikoni ne linje. Kur kemi etje do te thotë se trupi ynë është i dehidratuar, mjafton te mendoni se 2% dehidratim trupi ynë nuk është ne gjendje te rregulloje temperaturën e tij. Me te rrezikuar janë fëmijët dhe te moshuarit sepse stimulimi i etjes nuk është shume i zhvilluar ne muajt e pare dhe zvogëlohet me kalimin e moshës. Vet organizmi nuk mban rezerva uji dhe për këtë është e rëndësishme te furnizoni trupin tuaj duke pire shume ujë dhe duke ngrënë fruta dhe perime te cilat kane një përmbajtje te larte te ujit. Ndiqni videon për te kuptuar 5 shenjat qe trupi juaj tregon se ka nevoje për ujë.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: SHENDETI SHENJA UJI
Postuar nga: a.k
ikub #:
1704200024
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9