Seksi në shtatzëni, ja çfarë duhet të dini   
Luhatje hormonale dhe tension për shtatzëninë shpesh e bëjnë jetën seksuale ne çift te zbehte. Nenat e reja druhen se mund ti ndodh diçka foshnjës se tyre apo për arsye te tjera por megjithatë ndodh shpesh qe dëshirat femërore te shtohen me shume ne këtë faze.
Nga ikub.al 20 Pri
 
0
0
Luhatje hormonale dhe tension për shtatzëninë shpesh e bëjnë jetën seksuale ne çift te zbehte. Nenat e reja druhen se mund ti ndodh diçka foshnjës se tyre apo për arsye te tjera por megjithatë ndodh shpesh qe dëshirat femërore te shtohen me shume ne këtë faze.
 
Koha e vizitave dhe analizave zë pjesën me te madhe te rasteve apo edhe pyetjet mbi shëndetin qe femrat u bëjnë mjekeve duke anashkaluar këtë argument kaq te rëndësishëm. Ne fakt sipas gjinekologeve është mire te mos influencoheni nga fjalët qe mund te dëgjoni por te përpiqeni te krijoni një realitet tuajin. 
 
Ne te vërtet nuk ekzistojnë pozicione te mira apo te këqija nen çarçaf ne këtë rast do te jete nena qe duhet te zgjedh se cili pozicion është me komode për te. Janë te shumte te ato qe pyesin nëse është e këshillueshme te kryeni marrëdhënie seksuale ne shtatzëni apo kur këto mund te jene një kërcenim. Ne përgjithësi te gjitha këto shqetësime do te jete mjeku juaj qe duhet tu tregoje dhe këshillojë. Por ja disa gjera qe duhet te dini se si ndikon seksi ne muajt e shtatzënisë.
 
1.Pozicioni me i mire është ai me komode për nënën e ardhshme.
 
2. Është mire te tregoheni disi te kujdesshëm vetëm ne fillim te shtatzënisë apo kur rrezikoni një abort, kur keni dhimbje apo humbje gjaku.
 
3. Gjate muaj te shtatzënisë dëshira per seks është me e madhe. Gjithashtu ne këtë periudhe jeni me te mbrojtura nga infeksione te ndryshme si pasoje e mukusit cervikal.
 
4. Raporti seksual bën qe trupi te çliroje endorfine e cila kontribuon ne gjendjen mentale dhe shpirtërore te nënës gjë qe pasqyrohet edhe ne gjendjen e fetusit.
 
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Nëna dhe fëmija
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: SEKSI SHTATEZENIA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1704200066
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9