Të dobësoheni dhe të shkrini yndyrën me ginger   
Kjo rrënjë me shije pikante ka mijëra virtyte një nder te gjitha rrit metabolizmin dhe transformon ushqimin ne energji ne vend te yndyrës.
Nga ikub.al 20 Pri
 
0
0

Kjo rrënjë me shije pikante ka mijëra virtyte një nder te gjitha rrit metabolizmin dhe transformon ushqimin ne energji ne vend te yndyrës. Gingeri është një bime me origjine Aziatike e përdorur ne mjekësinë popullore prej mijëra vitesh. Rrënja e saj përmban gingerine, resine dhe vajra esencial. I përdorur ne kuzhine i freskët apo ne pluhur për te aromatizuar pjata te ndryshme.

Kjo rrënjë ka veti termogjenike dhe është e renditur nder ushqimet qe djegin kaloritë por gjithashtu ai largon edhe ndjesinë e përzierjes se stomakut, ul fryrjen e barkut dhe meteorizmat por kujdes nuk është e përshtatshme për ato qe vuajnë nga djegiet e stomakut sepse stimulon sekrecionet gastrike.

Gingeri është i pasur me vitamina A, C, E dhe një efekt antioksidues duke ndihmuar organizmin tone te eliminoje radikalet e lira. Ja Si ndikon kjo rrënjë ne dobësim dhe ne organizëm.

1. Gingeri shfryn barkun

2. Gingeri rrit metabolizmin

3. Gingeri është një anticelulit i vlefshëm

4. Kjo rrënjë stimulon sistemin limfatik

5. Lufton aromën e keqe te gojës dhe ndihmon ne tretje

6. Është një analgjezik natyral kundër dhimbjes se dhëmbëve, dhimbjeve muskulore, reumatike dhe te kokës.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIM METABOLIZEM YNDYRA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1704200060
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9